Taraftarlarımız stadyuma hep birlikte yürüdü - Hatay Gazetesi

Taraftarlarımız stadyuma hep birlikte yürüdü

  • Eklenme Tarihi :03.07.2024 | 07:04
  • Muhabir :Haber Merkezi

Taraftarlarımız stadyuma hep birlikte yürüdü

A Millî Takımımızın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Son 16 Turu'nda Avusturya ile karşılaştığı müsabakanın öncesinde A Millî Takımımızı desteklemek üzere maçın oynanacağı Leipzig'de bulunan taraftarlarımız, Türkiye Futbol Federasyonu'nun dördüncü kez organize ettiği "Taraftar Yürüyüşü" etkinliğinde buluştu.

Fan Zone'daki DJ performansıyla etkinlik başladı
Etkinlik, taraftarlarımızın yerel saatle 14.00'ten itibaren Wilhelm-Leuschner-Platz İstasyonu'nda kurulan Fan Zone'da toplanmasının ardından DJ performansı ile başladı. Millî formaları ve ellerindeki Türk bayraklarıyla alana gelerek çalınan şarkılara ve marşlara hep bir ağızdan eşlik eden taraftarlarımız, tutkulu tezahüratlarıyla A Millî Takımımızın EURO 2024'teki son 16 turu müsabakasının öncesinde bu büyük coşkunun birer parçası oldu.
Bakan Bak ve Başkan Büyükekşi de taraftarlarla bir araya geldi
Alana gelerek etkinliğe katılan T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de taraftarlarımızla bir arada oldu. Fotoğraf çekilme isteklerini geri çevirmeyen Bakan Bak ve Başkan Büyükekşi, taraftarlarımızın millî heyecanını, onlarla iç içe paylaştı.
Taraftarlarımız stadyuma hep birlikte yürüdü
Turnuvadaki ilk maçımıza çıktığımız günden bu yana "Tarihin izinde, zafer yolunda" mottosuyla her maçımızdan önce düzenlenen ve taraftarlarımızın yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerin dördüncüsü, Millî Takım Taraftar Otobüsü eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşle devam etti. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüş, karşılaşmanın oynanacağı Leipzig Stadyumu'nun önünde sona erdi.
Günün maçları kurulan dev ekranda izlendi
Bileti olmayan taraftarlarımız ise günün maçlarını Wilhelm-Leuschner-Platz İstasyonu'ndaki Fan Zone'da kurulan dev ekrandan takip etti. Öncelikle Romanya - Hollanda müsabakasını beraber izleyen taraftarlarımız, sonrasında A Millî Takımımız ile Avusturya'nın karşı karşıya geldiği maçı hep birlikte büyük bir heyecan ve coşkuyla seyrederek son düdüğe kadar etkinlik alanını tezahüratlarıyla inletti.