Sürat Kargo, İki Yıl Süreyle Ay-Yıldızlıların Resmi Sponsoru Oldu - Hatay Gazetesi

Sürat Kargo, İki Yıl Süreyle Ay-Yıldızlıların Resmi Sponsoru Oldu

  • Eklenme Tarihi :22.05.2024 | 11:28
  • Muhabir :Haber Merkezi

Sürat Kargo, İki Yıl Süreyle Ay-Yıldızlıların Resmi Sponsoru Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu ile Sürat Kargo arasında Riva'da yeni sponsorluk sözleşmesi imzalandı. Teknoloji yatırımlarıyla dikkat çeken, dünyanın 220'den fazla bölgesine ve Türkiye'nin dört bir yanına hizmet veren Bacacı Yatırım Grubu Şirketlerinden Sürat Kargo, Kadın A Milli Futbol Takımımızın ana sponsorluğunun ardından EURO 2024 öncesinde Erkek A Milli Futbol Takımımızın da iki yıl süreyle resmi sponsoru oldu.

TFF Riva Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda yapılan imza törenine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, E-Bilet, Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz ve Erkek A Milli Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Vincenzo Montella katıldı. TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erdem ile Sürat Kargo yetkilileri de törende yer aldı.

Mehmet Büyükekşi: "Sponsorlarımız bizim iş ve çözüm ortağımız"

İmza töreninde konuşan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Sürat Kargo'nun değerli genel müdürü, yöneticileri ve çalışanları, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerimiz, değerli basın mensuplarımız hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Yükselen değerlerimizden olan, C Ligi'nden B Ligi'ne gol yemeden namağlup yükselen ve yükselişine devam eden A Milli Kadın Futbol Takımımıza sponsor olan Sürat Kargo, bugün de 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na tarihinde ilk kez eleme grubunu lider tamamlayarak katılma hakkı kazanan, Avrupa'nın en genç milli takımlarından A Milli Futbol Takımımıza da sponsor oluyor. Biliyorsunuz her yeni lansmanda şunun altını çiziyorum. Sponsorlarımız biz sponsor olarak görmüyoruz. Onlar bizim iş ve çözüm ortağımız. Sürat Kargo'nun FIFA ve UEFA sıralamalarında yükselişe geçen Türk futboluna sponsor olması çok değerli ve anlamlı." ifadelerini kullandı. 

"EURO 2024'te ikinci ev sahibi Türkiye olacak"

Gurbetçilerimizin yoğun şekilde yaşadığı Almanya'da organize edilecek EURO 2024'ün önemine dikkat çeken Başkan Mehmet Büyükekşi, "Almanya'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda tüm Avrupa'dan, Türkiye'den vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile ev sahibi gibi sahaya çıkacağız. 4.5 milyon Türk Almanya'da yaşıyor. Başta Almanya'dan, Avusturya'dan, Hollanda'dan, Belçika'dan olmak üzere Avrupa'nın her yerinden gurbetçi vatandaşlarımız hasretle A Milli Futbol Takımımızı bekliyorlar. Teknik Direktörümüz Montella'yı göreve getirdikten sonra FIFA Dünya klasmanında yükselişe geçen A Milli Futbol Takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonası'nda da bu yükselişinin devam edeceğine inancımız tamdır. A Milli Takımımızdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hamit Altıntop ve Mustafa Eröğüt, Teknik Direktörümüz Montella ve teknik ekibimiz ile birlikte milli oyuncularımızı yakından takip ediyorlar, gelişimlerini izliyorlar. Teknik Direktörümüz Montella ve teknik ekibimiz, milli oyuncularımızın kulüp maçlarını yurtiçinde ve yurtdışında yerinde takip ediyorlar. Oyuncularımız ve kulüplerindeki teknik adamlarıyla düzenli iletişim kuruyorlar. Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası'na en iyi şekilde hazırlanması için de biz de elimizden gelen her türlü tedbirlerimizi aldık, almaya devam ediyoruz." değerlendirmesini yaptı.  

"2032'de hedef futbolda Avrupa Şampiyonluğu"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, İtalya ile ortaklaşa düzenlenecek 2032 Avrupa Şampiyonası'nda tarihi bir başarı hedeflediklerini de vurgulayarak "Tekrar altını çizmekte fayda görüyorum. 2032 yılında İtalya ile birlikte Türkiye'de ev sahipliği yapacağımız Avrupa Şampiyonası'nda Avrupa Şampiyonu olacak Milli Takımımızın temellerini attık. Avrupa'nın en genç ve değerli milli takımlarından birisinin temellerini atarken alt yaş gruplarındaki milli takımlarımızla da yakından ilgileniyoruz. Ayrıca kulüplerinde şampiyon olan milli oyuncularımız Arda Güler'i, Hakan Çalhanoğlu'nu ve Yunus Akgün'ü tebrik ederim." dedi.

"Şampiyonlar Ligi kupası bir Türk'ün elinde kalkacak"

Yurt dışında ülkemizi temsil eden oyuncuların başarılarının kendilerini gururlandırdığını da belirten Başkan Mehmet Büyükekşi, "Biliyorsunuz geçen sene İstanbul'da ev sahipliği yaptığımız Şampiyonlar Ligi Finalinde Milli Takım Kaptanımız Hakan Çalhanoğlu, Inter Kaptanı olarak sahaya çıkmıştı. Bu yıl da Şampiyonlar Ligi finaline iki Türk oyuncumuz sahneye çıkacak. Arda Güler Real Madrid, Salih Özcan da Borussia Dortmund formasıyla Şampiyonlar Ligi finalinde yer alacak. Böylece Şampiyonlar Ligi Kupası bir milli oyuncumuzun elinde havaya kalkacak. Şimdiden iki milli futbolcumuza da başarılar dilerim." diye konuştu.

Sürat Kargo'ya teşekkür eden Başkan Mehmet Büyükekşi, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu kapsamda A Milli Kadın Futbol Takımımızdan sonra A Milli Futbol Takımımıza da sponsor olan Sürat Kargo ile iş birliğimizin hayata geçmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyor, bu duygu ve düşüncelerle sizleri saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum."

Cem Oğuz: "Hepimiz Almanya'da tek yürek olacağız"

İmza töreninde konuşan Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, şirket olarak sporu ve sporcuları desteklemeyi çok önemsediklerini belirtti. Geçtiğimiz yıl Kadın A Milli Futbol Takımlarının ana sponsoru olduklarını, bu yıl futbol desteklerine Yılport Samsunspor'un resmi taşıma sponsorluğunu eklediklerini hatırlatan Cem Oğuz, "Bu kez EURO 2024 öncesinde Erkek A Milli Futbol Takımı'na destek olmanın heyecanını yaşıyoruz" dedi.

Cem Oğuz, Erkek A Milli Futbol Takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda üst üste üçüncü kez mücadele edeceğini de hatırlatarak "Bu bizce çok önemli bir istikrar göstergesi… Bildiğiniz üzere Milli Takımımız uzun ve zorlu bir eleme sürecinden geçti ve sonunda şampiyonaya katılmaya hak kazandı. Bugün bu toplantıdayız ve artık EURO 2024'e doğru, Avrupa'ya gidiyoruz. Bu başarıya, Türk milletinin azim ve kararlılığı, hiç pes etmeyen inancıyla ulaştık. Aslında böyle bakınca şunu görüyorum, biz de Sürat Kargo olarak aynı şeyleri yaşadık, zorlu dönemlerden geçtik, ancak hiç pes etmedik ve bugün günde 1 milyon kargo işleme kapasitesine sahip olduk. Bizim gücümüzde de sürat var. Futbolu ve futbolcularımızı desteklerken pes etmeme, sürekli başarıya koşma konusunda onlarla şirketimiz arasında benzerlikler görüyoruz. Ve aslında onları desteklerken aynı zamanda biz de onlardan güç alıyoruz. Milletçe bir turnuvaya gireceğiz, orada hepimiz tek yürek olacağız. Çünkü hep söylendiği gibi futbol asla sadece futbol değildir, bir kenetlenmedir. Futbol, millilerimizin oynadığı bir maçtan öte, tribünlerdeki herkesin de onlarla tek yürek olduğu bir gönül birliğidir." şeklinde konuştu.

Alkın Kalkavan: "Türk futboluna sponsorlarımızın ilgisi son derece artmış durumda"

TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, E-Bilet, Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan da yaptığı konuşmada sponsorluğun öneminin altını çizdi. Kalkavan, "Saygıdeğer Başkanım, değerli Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım, Sürat Kargo'nun değerli CEO'su ve profesyonelleri, sayın basın mensupları Sürat Kargo milli takımlar sponsorluk lansmanımıza hoş geldiniz. Başkanımızın da sürekli vurguladığı ve altını çizdiği gibi sponsorlarımıza iş ve çözüm ortağımız olarak bakıyoruz. Başkanımız Sayın Mehmet Büyükekşi'nin liderliğinde FIFA ve UEFA sıralamalarında Milli Takımımız ve ülke puanı sıralamasında yükselişe geçen Türk futboluna sponsorlarımızın ilgisi son derece arttı. Bu sayede Türk futbolunun da yayın gelirlerini arttırdığımız gibi sponsorluk gelirlerini de arttırmış bulunuyoruz. Bugün daha önce A Milli Kadın Futbol Takımımıza sponsor olan Sürat Kargo, A Milli Futbol Takımımıza da sponsor oluyor. Bu sponsorluk anlaşmasında emeği geçen Sürat Kargo CEO'su Cem Bey ve profesyonellerine, TFF yöneticileri ve profesyonellerine teşekkür ediyoruz. A Milli Kadın Futbol Takımımıza uğur getiren Sürat Kargo'nun Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımımıza da uğur getirmesini diliyor, hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum." ifadelerini kullandı.

Montella: "Duyulan güven için teşekkür ediyor, en iyisini yapacağımızı biliyoruz"

Erkek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella ise EURO 2024'te oynayacakları maçlar öncesinde tüm Türkiye'nin desteğini arkalarında hissettiklerini belirterek, Sürat Kargo'ya teşekkür etti. Montella "Bu kadar önemli bir firmanın bizlere destek vermesi gücümüze güç katıyor, teşekkürü hak ediyor. Futbolda da öncelik hız ve sürattir. Avrupa Şampiyonası'nın yaklaşmasından dolayı biz çok heyecanlıyız. Son derece hazırız. İmkanlarımızın dahilinde en iyisini yapacağımızı biliyoruz. Almanya'da çok destek bulacağımızı biliyoruz. Kendimizi iyi hazırladık. Genç bir takımız. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi katılanlar arasında en genciyiz. Gençler sahada olduğu zaman baskısız, neşeli, keyifli oyun oynatmak önemlidir, tabii ki sorumluklar dahilinde. Bize duyulan güven için bir kez daha çok teşekkür ediyorum." açıklamasını yaptı.

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz sponsorluk anlaşmasına dair imzaları attı. Büyükekşi, Sürat Kargo Genel Müdürü Oğuz'a Erkek A Milli Futbol Takımı forması takdim etti. Günün anısına aile fotoğrafı çektirilmesinin ardından tören sona erdi.