SPORSEVERLERİN TEPKİLERİNE SAHİP ÇIKTI

  • Eklenme Tarihi :09.09.2022 | 11:10

4 Eylül’de HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen 11’inci Dünya Aba Güreşi Şampiyonası’nda güreş müsabaka sonuçlarının adil olmadığını tepkileriyle gösteren güreşseverlerin tepkilerine sahip çıktı.

SPORSEVERLERİN TEPKİLERİNE SAHİP ÇIKTI

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Eylül’de HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen 11’inci Dünya Aba Güreşi Şampiyonası’nda güreş müsabaka sonuçlarının adil olmadığını tepkileriyle gösteren güreşse 4 Eylül’de HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen 11’inci Dünya Aba Güreşi Şampiyonası’nda müsabaka sonuçlarına tepki gösteren Hataylı güreşseverlerin tepkilerine sahip çıkan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından yaptığı konuşma ile yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamasında misafir güreşçilerin haklarını yedirtmeyen Hataylıları öven HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Müsabakaların birinde maç sonucunun adil olmadığını gören ve tepkileriyle müsabakanın tekrarını isteyerek misafir güreşçinin hakkını yedirtmeyen Hataylılar bir kez daha tüm dünyaya şunu gösterdi ki; Türk milletinin atasında sevgi, saygı ve nezaket vardır. Bütün güreşçiler bizim adaletimize güvenip geldiler, işte bu bizim için namustur. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da herkes için adalet!” açıklamasını paylaştı.(Haber Merkezi)