SPOR KOMPLEKSİNİ YIKMAYIN GÜÇLENDİRİN - Hatay Gazetesi

SPOR KOMPLEKSİNİ YIKMAYIN GÜÇLENDİRİN

  • Eklenme Tarihi :10.07.2024 | 17:37
  • Muhabir :Haber Merkezi

SPOR KOMPLEKSİNİ YIKMAYIN GÜÇLENDİRİN

Hatay’da deprem sürecine kadar halka hizmet veren ve yüzlerce sporcunun yetişmesini sağlayan Esentepe Mahallesi’ndeki spor kompleksinin bir amut kırığı yüzünden yıkılacağı iddiası kentte infial yarattı.

Güçlendirme ile hayata tutunabilecek olan dev kompleksin adeta pire için yorgan yakma sözünde olduğu gibi ufak bir çatlak yüzünden yıkılacak olması kamuda tasarruf tedbirlerinin uygulandığı günlerde tepki çekti. Vatandaşlar, güçlendirme çalışması ile zor günlerde vatandaşlara hizmet vermeye devam edebilecek durumda olan yapıda çalışma başlatılmasını, yıkılma kararının iptal edilerek çalışma başlatılmasını istiyor.

VATANDAŞLAR KAMU MALININ YIKILMASINI İSTEMİYOR

Hatay’da binlerce vatandaşa uzun zamandan beri hizmet veren dev kompleksin dünya aba güreşi turnuvalarına ve pek çok organizasyona ev sahipliği yaptığını hatırlatan vatandaşlar haber merkezimize yaptıkları açıklamalarda, “Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait dev spor kompleksinin yaşam odalarının bulunduğu alanda oluşan kırık nedeniyle yıkılacağı söyleniyor. Tek bir noktada görülen kırık güçlendirme çalışması ile sağlamlaşabilecekken tesisin yıkılması kabul edilemez. Tasarruf tedbirlerinin uygulandığı günlerde gerçekleşecek olan yıkım kamu malının israfı anlamına gelir. Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı sayın Mehmet Öntürk’ün bu kararı derhal durdurmasını ve tesisin güçlendirme kapsamına alınmasını istiyoruz. Tesis zor günlerden geçen hemşehrilerimize güçlendirilmiş haliyle çok güzel şekilde hizmet verebilecektir. Yetkililerden yıkım kararını yeniden gözden geçirmelerini rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.