SMAÇ, G. ANTEP’TE HATAY’I TEMSİL EDECEK

  • Eklenme Tarihi :13.04.2024 | 09:20
  • Muhabir :Haber Merkezi

SMAÇ, G. ANTEP’TE HATAY’I TEMSİL EDECEK

İskenderun’da öğretmenlerin bir araya gelerek kurdukları Mehmet Akif Ersoy Smaç Spor Kulübü, genç erkekler voleybol şampiyonasında Hatay’ı temsil edecek.

 

Henüz 6 ay önce Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğretmenleri tarafından kurulan İskenderun Mehmet Akif Ersoy Smaç Spor Kulübü kuruldu. Amaçlarının İskenderun’da voleybolu sevdirmek olduğuna işaret eden Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Smaç Spor kulübü yöneticisi Emin Ersoy Köse “Bir yıl önce bir afet yaşayan çocuklarımızı hayata bağlamak hedefi ile yola çıktık. Çok kısa sürede çok fazla çocuğa dokunabildik. Şimdi ise ilimizi temsilen Türkiye voleybol federasyonu genç erkekler kategorisinde 18-20 Nisan tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Türkiye genç erkeler voleybol grup birinciliği şampiyonasında mücadele edecek” diye konuştu.

Kulübün kuruluş sürecinde kendilerine destek verenlere de değinen Emir Ersoy Köse “Emeği geçen okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, sporcularımıza, ailelerine bu başarıda katkıları olan herkese teşekkür ediyoruz. Başarılar çocuklar. Kalbimiz sizlerle yolunuz açık olsun” dedi.

Kurulan kulüpte, Antrenör olarak Murat Dönmez, Hakan Yıldırım, Asiye Er, Murat Sarıfakıoğlu görev alıyor.