SAMANDAĞ’DA FUTBOL COŞKUSU - Hatay Gazetesi

SAMANDAĞ’DA FUTBOL COŞKUSU

  • Eklenme Tarihi :26.06.2024 | 16:17
  • Muhabir :Haber Merkezi

Yakın zamanda hayatını kaybeden geçmiş dönem Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Demir’in adını yaşatmak için düzenlenecek olan “Geleneksel Mahalleler Arası Tahsin Demir Futbol Turnuvası”nın kuralları açıklandı.

SAMANDAĞ’DA FUTBOL COŞKUSU

TURNUVA KURALLARI AÇIKLANDI

1- Maç süresi 35 ‘er dakikadan 2 devreden oluşur. 2-Her takım maksimum 25’er kişilik liste verebilir. 3- Oyuncu değişiklik hakkı 9 dur. İkinci Yarıda oyuncu değişikliği için 3 kez oyun durdurulabilir. 4- Oynayan oyunculardan her takımda en az 5 oyuncu 35 yaş ve üstü olmak zorundadır. 5- Mahalle takımları sadece o mahallenin nüfus kütüğüne bağlı veya ikametgahı turnuva ilan tarihinden önce taşımış olanlardan oluşur. 6- Nüfusu 1500 den az olup takım çıkarmayan mahalleler birleşip takım çıkarabilirler. 7- Maç içinde görülen sarı kart, sonraki maçlarda dikkate alınmaz. Ancak, hakem ve gözlemci raporlarına göre sarı kartlı oyuncuya ceza verilebilir.  8- Herhangi bir maç ile ilgili itiraz o maçın bitiminden 24 saat içinde yazılı bir şekilde takım yöneticisi tarafından yapılmak zorundadır. Kararlar oluşturulacak olan ceza kurulu tarafından verilecektir. 9- Kırmızı kart alan oyuncu, en az 1 maç oynayamaz. Ancak hakem raporuna göre cezası artırılabilir.

Turnuva için son başvuru tarihi 15 Temmuz Cuma günü olup başvuru yapmak isteyen vatandaşlar hafta içi mesai saatleri içerisinde 0553 043 89 86 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilir, belediye Spor İşleri Müdürlüğünden turnuvaya kayıt yaptırabilirler.