ÖNTÜRK KAYA’YI TEBRİK ETTİ - Hatay Gazetesi

ÖNTÜRK KAYA’YI TEBRİK ETTİ

  • Eklenme Tarihi :22.05.2024 | 13:35
  • Muhabir :YASER ÇAPAROĞLU

ÖNTÜRK KAYA’YI TEBRİK ETTİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Öntürk, Kahramanmaraş’ta düzenlenen Karakucak müsabakalarında birinci olan Hasan Kaya’yı tebrik etti. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olacaklarını belirten Öntürk, sporcuları desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

 

Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen geleneksel spor dallarından biri olan Karakucak Güreşlerine ilimiz sporcuları da katıldı. Aba Güreşi’ne benzer bir stilde güreşilen Karakucak Güreşlerine ilimizde bir çok sorcu katıldı. Bunlardan biri de Hasan kaya oldu. Hasan Kaya 90 kiloda çıktığı çayırda rakiplerini tek tek yenerek finale kadar geldi. Finalde de rakibini yenen Hasan Kaya Karakucak Güreşlerinin 90 kilo kategorisinde birinci oldu.

Hasan Kaya’yı ilk tebrik eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk Oldu. Mehmet Öntürk yaptığı açıklamasında, “Kahramanmaraş’ta Karakucak Güreşleri’nde 90 kiloda şampiyon olarak bizi gururlandıran güreşçimiz Hasan Kaya’yı tebrik ediyorum. Sporun her alanında, her zaman sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.