Mücadele, direnç gerekir

  • Eklenme Tarihi :28.08.2023 | 12:29
  • Muhabir :

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel golsüz sona eren Alanyaspor maçını değerlendirdi.

Mücadele, direnç gerekir

Kabul edilemez bir performans sergilediklerini ifade eden Demirel, 1 puanı şansa aldıklarını söyledi. Kendisinin de hataları olabileceğini ancak bir takımın hocasız dahi direnç göstermesi gerektiğinin altını çizen Volkan Hoca, “Çok açık konuşacağım. Şansa 1 puan aldık. Bu maçın hakkı Alanyaspor galibiyetiydi. İçeride oyuncularıma da söyledim. Bu oyunu kabul etmiyorum. İlla ki benim daha büyük hatalarım vardır ama hocalık yapan biri olmasa dahi mücadele, direnç gerekir” dedi.

Takımı kendisinin kurduğunu hatırlatan Demirel, planladıkları gibi bir performans sergileyemediklerini ve daha iyi bir futbol oynayabilmek için çalışacaklarını söyledi. Demirel, “Bu takımı ben kurdum. Transferler, kalması gerekenler, gitmesi gerekenleri ben söyledim. Ancak kurguladığımız, planladığımız oyun bu değil. İvmeyi yukarı çıkartmak için çalışacağız” diye konuştu.

Gelen bir soru üzerine maçta çok fazla kartın çıkmasını da değerlendiren Demirel, “Sarı kart futbolda var. Son dakikalarda oyun biraz gerildi. Maçın son dakikaları gergin olduğu için de çok fazla sarı kart çıkması normal. Ayrıca son dakikalarda gelen pozisyonlardan dolayı oyunu oynayan ancak golü bulamayan Alanyaspor itirazlarını normal buluyorum. Aynı şeyi ben de yaşasam ben de aynı tepkiyi verebilirdim” dedi. (Haber Merkezi)