Millilerimiz FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası Hazırlıklarını Noktaladı - Hatay Gazetesi

Millilerimiz FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası Hazırlıklarını Noktaladı

  • Eklenme Tarihi :04.07.2024 | 16:52
  • Muhabir :Haber Merkezi

Millilerimiz FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası Hazırlıklarını Noktaladı

20 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, 6-14 Temmuz 2024 tarihleri arasında Litvanya’nın ev sahipliğinde Vilnius ve Klaipeda kentlerinde düzenlenecek FIBA U20 Kızlar Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Başantrenör Ekrem Memnun yönetiminde tamamladı ve Litvanya'nın Vilnius kentine doğru haraket etti.Organizasyonda C Grubu’nda yer alan 20 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, İtalya, Polonya ve Finlandiya ile karşı karşıya gelecek.

Turnuva öncesi, 20 Yaş Altı Kız Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan, 20 Yaş Altı Kız Milli Takım Başantrenörü Ekrem Memnun ve 20 Yaş Altı Kız Milli Takım Kaptanı Berfin Sertoğlu'nun görüşleri şu şekilde:
Yasemin Horasan (20 Yaş Altı Kız Milli Takım Menajeri)
"Verimli bir hazırlık süreci geçirdik, takımımız şampiyonaya iyi hazırlandı, moralimiz ve umudumuz yüksek. Turnuvada herkesin elinden gelen en iyi mücadeleyi vereceğine inancım tam. Öncelikli hedefimiz, gruptan çıkmak. Devamında ise adım adım ilerleyip ülkemizi ve bayrağımızı en iyi şekilde temsil edip şampiyonada alabileceğimiz en iyi sonuca ulaşmaya çalışacağız.”
Ekrem Memnun (20 Yaş Altı Kız Milli Takım Başantrenörü)
Hazırlık sürecimiz oldukça yoğun geçti. Oyuncularımızın performanslarını en üst düzeye çıkarmak için özenle çalıştık. Herkes sahada elinden gelen en iyi mücadeleyi verecek. İlk hedefimiz gruptan çıkmak, ardınan turnuva boyunca her maç final niteliğinde olacak. Avrupa Şampiyonası'nda üst sıralarda yer almayı hedefliyoruz."
Berfin Sertoğlu (20 Yaş Altı Kız Milli Takım Kaptanı)
“Hazırlık dönemimizi iyi bir şekilde tamamladık. Bu süreçte çalıştıklarımızı turnuvaya yansıtmak istiyoruz. Turnuvada elimizden geleni yapıp ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize ve en iyi sonuçla döneceğimize inanıyoruz.”
20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası'nda tüm karşılaşmalar FIBA YouTube kanalından naklen yayınlanacak. 
20 Yaş Altı Milli Takımımızın maç programı şu şekilde:
6 Temmuz Cumartesi
15.30 İtalya – Türkiye
7 Temmuz Pazar
13.00 Türkiye – Polonya
9 Temmuz Salı
15.30 Türkiye – Finlandiya