MEYDANSPOR TESİSLERİ ENKAZ YIĞINLARINDAN KURTARILDI - Hatay Gazetesi

MEYDANSPOR TESİSLERİ ENKAZ YIĞINLARINDAN KURTARILDI

  • Eklenme Tarihi :03.07.2024 | 17:58
  • Muhabir :Haber Merkezi

MEYDANSPOR TESİSLERİ ENKAZ YIĞINLARINDAN KURTARILDI

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Meydan Mahallesi spor tesisleri ile Üniversite yerleşkesinin dışında kalan, deprem enkazı ve hafriyatla gelişi güzel doldurulan alanın belediye ekipleri tarafından bertaraf edildi.

Meydan Mahallesinde Kendin birçok yerinden kamyonlarla kaçak dökülen enkaz ve hafriyatın spor tesislerine ulaşımı da kapatma noktasına gelmesi üzerine  İskenderun Belediyesi harekete geçti. Belediye ekipleri Meydan Mahallesinde bulunan alanda kapsamlı temizlik çalışmaları ile gelişigüzel atılan 140 Kamyon hafriyat ve çöp atıklarını bertarafı gerçekleştirildi.

Belediye Ekipleri bu arada mahallenin yağmur su drenaj etmek o bölgede açılmış bulunan ve yine hafriyat, çöp moloz, çalılarla kaplı olan kanal da iş makineleriyle temizlenip, ıslah edildi. 

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez yüzyılın felaketini yaşamış kenti yeniden ayağa kaldırmak, depremin izlerini silebilmek için mesai mefhumu olmaksızın çalıştıklarını belirterek “Temiz bir çevre için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Daha yaşanabilir bir İskenderun için toplum sağlığını önceleyen çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.