LİGİ GÜLE OYNAYA İLK 10’TA BİTİRİRİZ

  • Eklenme Tarihi :07.10.2022 | 13:25

Sivas karşısında galip gelmelerinin kendileri için çok iyi olduğunu belirten Erce Kardeşler, “Gerek hocalarımız, gerekse takım arkadaşlarımla ilgili kafamda en küçük bir soru işareti bile yok. Biz bu ligi güle oynaya ilk 10’ta bitiririz.

LİGİ GÜLE OYNAYA İLK 10’TA BİTİRİRİZ

Alanya maçını kazanıp çıkışımızı sürdürmek istiyoruz.” dedi. Atakaş Hatayspor’un bu sene en iyi transferi olarak gösterilen kaleci Erce Kardeşler yarın oynayacakları Alanyaspor maçı öncesinde oldukça iddialı konuştu. Gerek hocaları gerekse takım arkadaşları ile ilgili kafasında en küçük bir soru işareti bile olmadığını belirten tecrübeli kaleci, “Bizim bu ligi güle oynaya ilk 10 içinde bitireceğimize inanıyorum.” dedi.

 

SİVAS MAÇINI KAZANMAMIZ İYİ OLDU

Sivas karşısında kazanmalarının moral ve motivasyon anlamında çok iyi olduğunu belirten Erce, “Bu galibiyete gerçekten çok ihtiyacımız vardı. Gerek teknik ekip, gerek biz futbolcular ve gerekse camia çok güzel kenetlendik ve üç puanı aldık. Bu bizim giçin gerçekten çok değerliydi. Basit görünebilir ama gerçekten çok zorlandık. Oynadığımız maç bizim için hem psikolojik hemde mental olarak çok zordu. Ama kazandığımız için mutluyuz. Şimdi önümüzde bir Alanya maçı var. Çıkışımıza devam etmek istiyoruz.”

ÇIKIŞIMIZI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ

“Belki iddialı olacak ama, ben bu sezonu rahat bir şekilde ilk 10’da bitirebileceğimize inanıyorum. Güle oynaya bir şekilde. Çünkü hem takım arkadaşlarıma güveniyorum. Hem hocalarıma güveniyorum. Benim aklımda hiç kimseyle ilgili bir soru işareti yok. Takım arkadaşlarımdan ve hocalarımdan yana. Çok iyi bir şekilde ligi bitirebileceğimizi düşünüyorum. Tabi bu sonraki hedefimiz. Şu anki hedefimiz Alanya maçı. Alanya maçını kazanıp ligdeki çıkışımızı sürdürmek istiyoruz.” dedi.

VOLKAN HOCA BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS

Yıllarca Fenerbahçe’nin kalesini koruyan ve sayısız maça çıkan Volkan Demirel ile çalışmanın kendisi için büyük bir şahs olduğunu belirten Erce Kardeşler, “Volkan hoca Fenerbahçe’de oynarken ben çocuktum. Onu izleyerek büyüdüm. Çok uzun yıllar çok üst düzey futbol oynadı. Bence bu çok zor bir şey. Benim içinde çok zor bir şey dediğim gibi Volkan hocanın maçlarını izleyerek büyüdüm. Bunu hocam olduğu için söylemiyorum. Bence Türkiye’deki gelmiş geçmiş en iyi kalecilerden bir tanesi. Yaptıkları ortada, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birinde uzun yıllar kaleyi korumak, dünya kadar maça çıkmak bence kolay değil.”

ÇOK MÜTAVAZİ VE ALÇAK GÖNÜLLÜ

“Bu sadece yeteneği ile ilgili de değil. Gerçekten çok mütevazi ve alçak gönüllü bir insan. Burada bazen bakıyorum, kale taşıyor, topları taşıyor, bunları görünce gerçekten şaşırıyoruz. Bunları görünce insan bazen kendinden utanıyor. Kendi adıma konuşuyorum. Bizler maalesef yeni Türk gençleri olarak, hemen şımarmaya müsait gençleriz. En küçük övgüde ayaklarımız bazen yerden kesiliyor. Ama Volkan hoca gibi örnekleri gördüğümüzde, bizlerinde onlar gibi olabilmemiz için gerçekten de futbol dışında da, karakterimizi ve insanlığımızı çok iyi şekilde geliştirmek zorundayız.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)