LİDERLİK FIRSATINI TEPTİK

  • Eklenme Tarihi :02.12.2022 | 14:11
  • Muhabir :

İskenderunspor’un Teknik Direktörü Bülent Yenihayat, Serik Belediyespor ile berabere kalarak liderlik fırsatını teptiklerini söyledi.

LİDERLİK FIRSATINI TEPTİK

Osmaniye’de konuk ettikleri Serik Belediye spor maçının beklentilerinin altında sonuçlandığını belirten İskenderun spor Teknik Direktörü Bülent Yenihayat, “Kazansaydık lider olacaktık. Liderliği elimizden kaçardık. Maçın başında girdiğimiz pozisyonlar var, hemen dördüncü dakikada, verilmeyen bir golümüz var. Oyunun kontrolü tamamen bizde zaten, öyle planlamıştık, rakibi analiz ettiğimizde. Savunma arkası koşularda zaafları vardı, ona cevap veremiyordu savunma oyuncuları. Biz de bir hafta boyunca ona çalıştık, oralara girdik ama biraz sonuçlandırmada problem yaşadık” dedi.

 

GOL YOLLARINDA BECERİKSİZDİK

39. dakikada golü bulduklarında, arkasından yakaladıkları bir pozisyona işaret eden Teknik Direktör Yenihayat İrfan’a yapılan faul veya değil, çok da emin değilim. Orada tamamen faule odaklandı takım, bir dalgınlık yaşandı ve biz kalemizde golü gördük. Devreye 1-1 girdik. İkinci yarıda da tamamen fazlasıyla zorladığımızı düşünüyorum. Bugüne kadar oynadığımız maçların rakip ceza sahası üzerinde en fazla kaldığımız, en fazla kenardan merkezden geldiğimiz ve en fazla pozisyona girdiğimiz maçlardan bir tanesi ama futbolda bazen böyle şeyler oluyor. Bu şansızlık değil becerisizlik! O anlamda bir puanla ayrıldık” diye konuştu. 

İLK YARIYI İYİ BİR YERDE BİTİRMEK İSTİYORUZ

Osmaniye’de konuk ettikleri Serik Belediye spor maçını kazanmaya odaklandıklarını, gerçekten üzgün olduklarını vurgulayan Teknik Direktör Yenihayat “Zaten sezon başından beridir, biz ve taraftarlarımız bu çileyi çekiyoruz. Sürekli dışardayız, İskenderun dışında oynuyoruz. Yani her hafta deplasman psikolojisiyle oynuyoruz. taraftarlar Osmaniye’ye geldiler, bizi çok iyi desteklediler. Oradan galip gelip onları da mutlu etmek isterdik. Kazansaydık lider olacaktık, ayrı bir motivasyon olacaktı. O maçı geride bıraktık şimdi Sarıyer maçına odaklanıp İstanbul’da kazanıp ondan sonraki maçları da kazanıp ilk yarıyı bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.