Kupa maçından sonra oyuncuları motive etmek zor

  • Eklenme Tarihi :11.12.2023 | 15:22
  • Muhabir :Haber Merkezi

TFF 2. Lig Kırmızı grubunda mücadele eden Akdeniz temsilcisi İskenderun Spor'un Denizli deplasmanında alınan galibiyetin ardından açıklama yaptı.

Kupa maçından sonra oyuncuları motive etmek zor

Teknik Direktör Koray Palaz yaptığı açıklamada, "Hafta arasında kupa maçı yaptık. 8 Günde 3 maç oynamak bizim gibi takımlar için kolay değil, hem de rakibiniz Süper lig takımıysa. Denizli Spor karşılaşmasının zor geçeceğini biliyorduk. Bu karşılaşmada 5 oyuncumuzu değiştirerek başladık. Açıkçası kağıt üzerinde kolay görünen maçlar zor geçer. Bunu da biliyorduk. Kupa maçından sonra oyuncuları motive etmek zor. Bunun yorgunluğu var, yolculuğu var. Karşılaşmanın ilk yarısına iyi başlayamadık. İlk 20. dakikada rakibin direncine karşılık veremedik. Ve bir gol yedik.

Devre arasında futbolcularımızla konuşarak, bizim kaliteli bir takım olduğumuzu ve bu sonucun yakışmadığını söyledik. Karşılaşmanın ikinci yarısında topu ayağa indirmemizi ve topa önde basmamızın daha iyi olacağını söyledik. Dediklerimizde çıktı. Futbolcularımız da bu söylediklerimizi aynen uygulayarak rakibin direncini kırdık. Ardından da önce beraberliği ardından da öne geçmeyi başardık. Süleyman firikikten çok iyi bir gol attı. Hamza'nın da golle buluşması bizi mutlu etti. Özellikle oyuncularımızın gösterdiği oyun karakterine saygı duyuyoruz. Baktığımız zaman yolumuza devam ediyoruz. İşimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. İskenderun'a selam olsun. Turuncu Mavili taraftarlarımıza selam olsun. Taraftarlarımızın yüzünü güldürebilmek için daha da fazla çalışmalıyız" dedi.