Kadın ve Çocuklar Ayrı Bir Renk

  • Eklenme Tarihi :07.05.2022 | 10:24

HBB Başkanı Lütfü Savaş, “Bayan futbol takımımızda süper lige ayrı bir renk katıyor. Önümüzdeki yıl çok daha iyi bir takımla erkek futbol takımımız gibi lige renk katmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kadın ve Çocuklar Ayrı Bir Renk

 

HATAY BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kadın ve çocukların futbola ayrı bir renk kattıklarını söyledi. Kadınlar Süper Liginde mücadele eden Hatayspor kadın futbol takımının Kırıkhan İlçe stadında 1207 Antalya kadın futbol takımı ile oynadığı karşılaşmayı izleyen Başkan savaş bordo-beyazlı takıma tribünden destek verdi. Karşılaşma sonrası kendisine uzatılan mikrofonlara açıklama yapan Savaş, tribünlere gelen kadın ve çocukların futbola ayrı bir renk kattığını söyledi.

 

ALIŞMAYA ÇALIŞIYORUZ

Hatayspor kadın futbol takımının süper lige alışmaya çalıştığını belirten Savaş, “Kadın futbol takımımız ilk kez bu yıl süper ligde mücadele ediyor. Yöneticilerimiz, hocamız ve futbolcularımız özveriyle çalışıyor. Ekip olarak buraya alışmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki yıl çok daha iyi bir takımla erkek futbol takımımız gibi lige renk katacağımızı düşünüyorum” dedi.

KADINLAR DAHA FAZLA YER ALMALI

Kadınların sahada, tribünde daha fazla yer almasının sporu daha güzel hale getirdiğini açıklayan Savaş, “Kadın varsa bereket, huzur ve fair-play oluyor. Stadyumlarda daha huzurlu maç seyrediliyor. Tribünlerde gençlerin, çocukların ve kadınların olması futbola ayrı renk katıyor. Hangi sonuç alınırsa alınsın Hatay şehri takımlarını bağrına basıyor. Sporda kadınlarımızın daha fazla yer almasını istiyoruz” dedi. Alınan sonuçlardan çok ortaya koyulan mücadelenin daha önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Savaş, sahada mücadele eden tüm takımı tebrik etti.

 

SENEYE İLK BEŞTE BİTİRECEK BİR TAKIM KURACAĞIZ

Hatayspor Genel Sekreteri Rahmi Vardı da gelecek sezon Hatay’a yakışan bir kadro kuracaklarını söyledi. Takımı hiçbir maçta yalnız bırakmayan bordo-beyazlı taraftarlara seslenen Vardı, “Maçlarımızı tek bir yerde tüm ilçelerimizde oynuyoruz. Taraftarlarımız bizi hiçbir yerde yalnız bırakmıyor. Seneye ilk beşte bitirecek bir takım kuracağız. Bu konuda Başkanımız Lütfü Savaş’ın ve hocamızın çalışmaları devam ediyor” diyerek taraftarlara mesaj verdi.

Teknik direktörü İlknur Aktaş da sezon değerlendirmesinde bulunarak gelecek sezon yapılanması hakkında konuştu.

AKTAŞ GELECEK SENE İÇİN İDDİALI

Göreve başladığı günden itibaren pozitif futbol oynamaya çalıştıklarını belirten Aktaş, “Play-out oynayacak olsak da ligde kalacağımıza inanıyorum. Yeni sezonda üst sıraları hedefleyen bir kadro kuracağız. Gelecek sene taraftarlarımız bambaşka bir Hatayspor izleyecek” diye konuştu. (Haber Merkezi)