İYİ BİR AİLE OLDUK VE ŞAMPİYONLUĞU KAZANDIK

  • Eklenme Tarihi :30.05.2022 | 10:23
  • Muhabir :

Kente şampiyonluk kupasıyla gelen İskenderunspor’un Teknik Direktörü Bülent Yenihayat, verilen emeklerin karşılığını aldıklarını, kulüpte iyi bir aile olmayı başararak, şampiyonluğu kazandıklarını söyledi.

İYİ BİR AİLE OLDUK VE ŞAMPİYONLUĞU KAZANDIK

Sezon başından bu yana teknik kadro, yönetim kadrosu, oyuncular, taraftarlar olmak üzere herkesin büyük emekleri olduğunu kaydeden Yenihayat; “Sezon başından beri başta başkanımızın eşi Melike Hanım, buradaki personel, bu tesislerin hazırlanması, takımın organizasyonu, transferler zor bir süreçti. Bütün bu işleri bir sene içerisinde yapmak gerçekten büyük bir iş, çok büyük emek var. Sezon içerisinde git-geller yaşadık. Bir ara direkt çıkacak hedefimiz vardı, Düzce ipi göğüsledi ama biz inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Daha önceki konuşmalarımızda da söylemiştik, 2 planımız var, birinci olmazsa ikinci hikaye devreye girecekti. Biz 2. hikayenin peşinden koştuk. Oyuncu kardeşlerimiz büyük fedakarlıklar yaptılar, büyük emek harcadılar, acılar çektiler, yoruldular, sakatlıklar yaşadılar, ağrıları oldu ama hep devam ettiler. Son final maçında da son ana kadar saha içerisinde kalmak istediler, kenardaki oyuncularımız, kadroda olmayan oyuncularımızın hepsinin yine enerjisi çok iyiydi. Sonunda da iyi bir aile olduğumuzu gösterdik ve şampiyonluğu kazandık. Hepimiz için başta İskenderun şehrimiz için hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

IĞDIR DAHA İYİ BAŞLADI

Final maçının kısa bir değerlendirmesini de yapan Yenihayat; “Maça Iğdır daha iyi başladı, 1-0 öne geçtiler. Orada biraz bocaladık, sonra bir değişiklik yaptık, oyunu dengeledik, gol geldi. Golden sonraki süreçte 1-1 olduktan sonra ikinci yarı da dahil oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Zaten bakıldığı zaman istatistiklere topun bizde kalması onlara göre daha fazla. Play-off maçları için de söylemiştim git geldiler olabiliyor oyun içerisinde, oyuncu performansında dalgalanmalar olabiliyor ama bizim oyuncularımız bizim istediğimiz oyunu, sürekli vazgeçmeden devam ettirmeye çalıştılar ki sonucunda penaltılara da hazırdık. Uzatmaya gidebilir planını yaptık, penaltılara gideceğini planını yaptık, antrenmanları yapıldı, penaltı denemeleri yapıldı. Nihayetinde bütün penaltıları futbolcularımız attılar. Penaltılardan önce ben takımı topladım, ‘herkes atacak sakin olacağız, penaltılarla beraber dinlendireceğiz kendimizi, siz atacaksınız, Muhammed bir tane çıkaracak şampiyon olacağız’ dedim öyle de oldu. Allah yüzümüze baktı şampiyon olduk çok mutluyuz” dedi. (Haber Merkezi)