İtalya - Türkiye Resmi Maç Yemeği Düzenlendi - Hatay Gazetesi

İtalya - Türkiye Resmi Maç Yemeği Düzenlendi

  • Eklenme Tarihi :05.06.2024 | 12:26
  • Muhabir :Haber Merkezi

İtalya - Türkiye Resmi Maç Yemeği Düzenlendi

A Millî Takımımızın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) hazırlıkları kapsamında İtalya ile deplasmanda oynadığı özel müsabakanın öncesinde resmi yemek organizasyonu gerçekleştirildi.

Bologna'da karşılaşmanın oynanacağı Renato Dall'Ara Stadyumu'nun ağırlama bölümünde düzenlenen yemek organizasyonuna Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve eşi Zehra Büyükekşi, 1. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Stratejik Planlama, Yeni Proje Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, 2. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Futbol Gelişim Direktörlüğü, Akademi ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Agah Ruşen Çetin, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, Bilgi İşlem, Yazılım ve Futbol Turizmi Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Üçdan ile Genel Sekreter Taner Senseven katıldı. Türkiye Cumhuriyeti Roma Büyükelçisi Ömer Gücük ve Türkiye Cumhuriyeti Milano Başkonsolosu Mehmet Özöktem de yemek organizasyonunda yer aldı. İtalya Futbol Federasyonu'nu ise Başkan Gabriele Gravina, Asbaşkanlar Umberto Calcagno ve Daniele Ortolano, Genel Sekreter Marco Brunelli ile Dış İlişkiler Ofisi Müdürü Danilo Filacchione temsil etti.
Dostluk mesajları verildi
Federasyonlar arasındaki iş birliğinin, ülkemizde ve İtalya'da ortak ev sahipliği çerçevesinde düzenlenecek olan 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2032) kapsamındaki hazırlıklara olumlu şekilde yansıyacağı vurgulanan yemek, verilen dostluk mesajları eşliğinde sona erdi.
Hediye takdimleri yapıldı
Yemek organizasyonunun ardından A Millî Takımımızın İtalya ile karşılaştığı özel müsabakanın devre arasında, Türkiye Futbol Federasyonu ile İtalya Futbol Federasyonu heyetleri arasında karşılıklı hediye takdimleri yapıldı.