İstanbul’da Düzenlenen FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası’na Yabancı Antrenörlerden Tam Not - Hatay Gazetesi

İstanbul’da Düzenlenen FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası’na Yabancı Antrenörlerden Tam Not

  • Eklenme Tarihi :08.07.2024 | 11:58
  • Muhabir :Haber Merkezi

İstanbul’da Düzenlenen FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası’na Yabancı Antrenörlerden Tam Not

Dünyanın en prestijli altyapı basketbol organizasyonlarından FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası heyecanı ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Sinan Erdem Spor Salonu ve Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan müsabakalarda Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Arjantin, Avustralya, Çin, Filipinler, Fransa, Gine, İspanya, İtalya, Kanada, Litvanya, Mısır, Porto Riko, Yeni Zelanda ve ABD’nin 17 Yaş Altı Erkek Milli Takımları mücadele ediyor.

FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası organizasyonuyla ilgili olarak antrenörler değerlendirmelerde bulundu:

Dirk Bauermann (Almanya 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Alman Basketbolu bu harika etkinliğin bir parçası olmaktan son derece gurur duyuyor. Türk arkadaşlarımız harika bir iş çıkarıyor ve dünyaca ünlü Türk misafirperverliği daha etkileyici olamazdı!”

Leonardo Gutierrez (Arjantin 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Organizasyon çok iyi düzenlenmiş. Programlar, eğitim yerleri ve otel olanakları gayet yeterliydi. Mihmandarımız çok kararlı ve tüm detaylara çok dikkat etti.”

Nathan Cooper Brown (Avustralya 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Hem FIBA'nın hem de Türkiye Basketbol Federasyonu'nun bu etkinliğe ne kadar önem verdiğini görmek harika. Salonlar, ekran ve ışıklandırmalar, gönüllüler ve konaklama özenle hazırlanmış. Bu etkinlik, takımların buraya gelmek için gösterdiği çabayı hak eden, yeni bir özen ve ciddiyet düzeyi kazandırdı.”

Xiaoyong Li (Çin 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Dünyanın farklı ülkelerinde pek çok farklı turnuvada yer aldım. İstanbul’da her şey yolunda gidiyor. Konaklama birimi çok başarılı. Bütün takımların tek bir otelde konaklaması dezavantaj gibi görünse de personel gerçekten çok özverili ve içten çalışıyor. Ellerinden geleni yapıyorlar. Müsabaka salonları da çok başarılı. Araçlar hep dakik ve hızlıydı. Taleplerimize anında çözümler bulundu. Bu seviyede bir organizasyon için herkesin tutkuyla çalıştığını görmek bizler için de memnunluk verici.”

Joshua Vincent Reyes (Filipinler 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu, Dünya Kupası'nın organizasyonunda harika bir iş çıkardı. Biz gelmeden önce her şeyin yerli yerinde olduğundan emin oldular. Personel isteklerimiz konusunda çok yardımcı oldu. Takım mihmandarımız mükemmeldi, verimli çalıştı ve takımımıza gerçekten büyük yardımı oldu.”

Lamine Kebe (Fransa 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Takımımız için en iyi basketbol ülkelerinden birisi olan Türkiye'de olmak büyük bir şans. Bütün dünya takımlarıyla yapacağımız maçlar için çok heyecanlıyız. Şimdiye kadar ulaşım ve konaklama dahil her anlamda çok profesyonel ve rahat bir şekilde karşılandık. Her şey için teşekkür ederiz.”

Ibrahima Toure (Gine 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Tüm takımımız adına, konaklamamız sırasında gösterdiğiniz misafirperverlik için teşekkür ederiz. Antrenman seanslarımız ve maçlarımız için zamanında orada olmamızı sağlayan harika bir otelde kaldık. Daha iyi bir organizasyon deneyimi isteyemezdik.”

Joaquin Prado (İspanya 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bize sağladığı konaklama ve ulaşım imkanlarından son derece memnunuz. TBF ve FIBA'nın bu tür organizasyonlardaki profesyonelliği son derece başarılı. Bu turnuva bizim için gerçekten harika bir tecrübe oluyor. İstanbul doğasıyla, konaklama ve basketbol imkanlarıyla, şampiyona organize etmek için muhteşem bir şehir.”

Giuseppe Mangone (İtalya 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Turnuva boyunca herhangi bir sorun olmadı. Her şey çok iyi organize edilmiş. Temizlik ve çamaşır servisi iyi. Mihmandarımız takıma çok yardımcı oluyor ve son olarak yemek seçeneklerinden oldukça memnunuz.“

Christopher George Cheng (Kanada 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA, oyuncularımıza ve ekibimize karşı nazik ve misafirperver davrandı. İstanbul'un güzel yerlerinden bazılarını burada keşfetme şansımız oldu. Şampiyona için seçilen yerin burası olmasından mutluyuz.”

Tomas Urbelionis (Litvanya 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Tüm organizasyondan çok memnunuz. Otel bizi çok iyi ağırladı ve şu ana kadar spor salonları ve ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşamadık. Ev sahibi Türkiye, FIBA ve gönüllüler bu şampiyonayı unutulmaz kılmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar.”

Amr Abouelkhir (Mısır 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Turnuvanın harika organizasyonundan büyük gurur duyuyoruz. Konaklama ve ulaşım mükemmel, salonlar harika ve her şey kusursuz. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun ve ekibinin gösterdiği çabayı çok takdir ediyoruz. Güzel karşılama, ağırlama ve organizasyon için teşekkür ederiz.”

Eddin Santiago Cordero (Porto Riko 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Turnuva çok iyi organize edilmiş. Otelimiz tamamen 5 yıldız kalitesindeydi. Yemekler oldukça lezzetliydi. Maç yaptığımız salonlar çok güzeldi. Mihmandarlarımız ve gönüllüler oldukça iyilerdi. Ulaşım konusu hızlı ve hep zamanındaydı.”

Leyton Craig Haddleton (Yeni Zelanda 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“FIBA U17 Dünya Kupası'nın Yerel Organizasyon Komitesi bu turnuvayı düzenlemede harika bir iş çıkardı. Otel tesislerinin yüksek standartta olması, harika yemekler, hizmetler ve imkanlar sunuyor. Bunun sonucunda da sporcuların yaşamını olabildiğince kolaylaştırıyor. Salonlar da böylesine prestijli bir etkinlik için beklenen standartlarda. Yeni Zelanda, böyle iyi organize edilmiş bir etkinlik için çok minnettar. FIBA ve Türkiye'deki Yerel Organizasyon Komitesi'ne teşekkür ediyorum.”

Sharman Lamar White (ABD 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“FIBA U17 Dünya Kupası’ndaki deneyimimiz şimdiye kadar inanılmazdı. Turnuva direktörlerinin yemek ve konaklama organizasyonu, fitness salonu tahsisi ve misafirperverliği birleşerek bize benzersiz bir deneyim sundu. Mihmandarımız turnuva boyunca gezilerimiz ve işleyişimiz için olağanüstü derecede yardımlarda bulundu.”