İNSANLARI ALIŞKANLIKLARDAN DÖNDÜRMEK ÇOK ZOR

  • Eklenme Tarihi :16.01.2023 | 11:24

Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, 4-0 biten Galatasaray maçının değerlendirmesini yaptı.

İNSANLARI ALIŞKANLIKLARDAN DÖNDÜRMEK ÇOK ZOR

DEMİREL: İNSANLARI ALIŞKANLIKLARDAN DÖNDÜRMEK ÇOK ZOR

Bütün uyarılara rağmen oyucularının geriden oyun kurma sevdasının bu maçta da devam ettiğini belirten Demirel, yaptığı açıklamada aslında elindeki kadronun ne kadar yetersiz olduğunu anlatmaya çalıştı.

Yayıncı kuruluşun sorularını yanıtlayan Demirel, “Eksik yoktu. Her iki takımda 11’e, 11 sahaya çıktı. Ama bu maçla ilgili anlatılacak çok şey var. İlk golü yiyorsunuz, golü yerken bir oyuncunuz ayakkabısını değiştiriyor. Haftanın başından bu yana söylediğimiz geriden oyun kurmayın, Galatasaray karşısında bu kadar seyircinin önünde bunu yapmaya gerek yok dememize rağmen alışkanlıklardan insanları vazgeçiremiyorsunuz. Takımda geriden oyun kurma sevdası var. Bu sevdaya nereden düştüler onu da araştırıyoruz ve çözmeye çalışıyoruz. Dediğim gibi insanları alışkanlıklardan döndürmek çok zor.” dedi.

Maçtan önce ilk 30 dakikanın çok önemli olduğunu söylediğini belirten Demirel, “O baskıyı kırdıktan sonra belki düşündüğümüz oyunu oynayacaktık. Ama 45. Dakikada 2 gol yerseniz ve devre arasına 3-0 geride girerseniz maçı döndürmeniz çok zor olur. İkinci yarı belki biraz daha doğru oyun olabilir ama yakaladığımız pozisyonlardaki vuruşların şiddeti çok düşüktü. Aslında söylenecek çok şey var. Tabi burada maç bittikten sonra konuşmak çok kolay. Önümüzde şimdi bay haftamız var. Transfer sezonu açıldı. Yapacağımız transferlerle bay haftası sonraki maça hazırlanacağız. Başka çıkar yolumuzda yok. Bunun farkındayım. Elimden geldiği kadarda, dediğim gibi bu seneyi atlatmaya çalışacağım. Atlatabilirsem kendi adıma. Fazlada söylenecek bir şey yok.” diye tekil konuşarak da bir nevi ayrılık sinyalleri de verdi. (Haber Merkezi)