İLK MAÇ AKSARAY İLE

  • Eklenme Tarihi :30.07.2023 | 01:09
  • Muhabir :

Turuncu-Mavili ekibin yeni teknik direktörü Ümit Bozkurt, İskenderun halkına acılarını unutturacak, onları hayata tekrar çok güçlü bir şekilde bağlayacak umutlar dolu maçlar oynayacaklarını söyledi.

İLK MAÇ AKSARAY İLE

Geçen sezon Play Off maçlarında birinci lig umutlarını final kapısında bırakan İskenderunspor 2023-2024 futbol sezonu hazırlıklarına yeni teknik direktör Ümit Bozkurt nezaretinde birinci etap kamp çalışmalarıyla başladı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremini yaşayan, depremzede İskenderunspor’un yeni teknik direktörü Ümit Bozkurt, sezon hazırlıklarına diğer takımlara nazaran geç başladıklarını belirterek “Antrenmanlarımızı başladık. Arkadaşlarımızın ciddi gayretleriyle antrenmanlarımız iyi gidiyor. Şu anda en azından takımımızın ana iskeleti var. biz de takımımıza açıkçası, çok daha net, bu takıma çok daha katkı sağlayabilecek ve İskenderunspora malik olabilecek oyuncu karakteri yüksek oyuncular bakıyoruz. Bu konuda hızlı çalışıyoruz” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ TAKIM KAREKTERİ OLUŞTURMAK

Şu anda geç kalmış ellerindeki takımın kamp sürecini hızlandırmak, bir an önce o seviyeye ulaştırmak ve takımdaki eksik 4-5 bölgeyi tamamlamak eksik istediklerinin altını çizen teknik direktörü Ümit Bozkurt, “Hedefimiz öncelikli olarak takım karakteri oluşturmak. Bu takım karakteri her maçı almak için ciddi oyunlar oynayabilecek, üretebilecek, bu işi çok çalışacak bir katım atmosferi ortamı oluşturmak. Geçen sene takımı rakibimiz olduğu için biliyorum. Bilmekle beraber çalışmak da çok değerli, takımımızla bir arada çalışıyoruz. İlk düşüncem, takımımızı çok daha iyi tanımak, tanırken aynı zamanda buraya katkı sağlayacak üç-beş oyuncu getirmek ve geç kalmış olmamıza rağmen ligin ilk maçına en azından ciddi bir hazırlık döneminde, iyi bir şekilde girmek. Ama genel anlamda bu kamp sürecinde fiziksel anlamda iyi hazırlık, en önemlisi takım ruhunu, takım arkadaşlarımla oluşturmak ve takım karakterini oluşturmak” şeklinde konuştu.

İLK MAÇ AKSARAY

Sezonun ilk maçını Aksaray ile oynayacaklarını, ikinci hafta da bay olacaklarını vurgulayan teknik direktörü Ümit Bozkurt “Bay olması, geç başladığımızdan dolayı avantaj, bu avantajı kullanmaya çalışacağız. Aksaray takımı geçen sene şampiyon oldu grubunda. İyi bir yapı sistemi olan bir kulüp, sonuçtan maçta iyi olan kazanır. Biz bu ciddiyetle her maçımıza kendi oyunumuzu kabul ettirmeye çalışacağız. Bizi fikstürden ziyade, beni kendi oyunumuz beni ilgilendiriyor. Bizdeki en iyi avantaj ikinci haftadaki bay olmamız” diye konuştu.

GEÇEN SENEKİ ACILARI BİLİYORUZ

İskenderun halkının İskenderunspora hiç bu kadar ihtiyacının olmadığına işaret eden teknik direktörü Ümit Bozkurt şunları paylaştı: “Geçen seneki acılarını da biliyoruz. Biz İskenderun halkına hiç şüpheleri olmasın, onların acılarını unutturacak, onları hayata tekrar çok güçlü bir şekilde bağlayacak umutlar dolu maçlar oynayacağız. onları mutlu edebilecek, güven verebilecek, onların gurur duyacağı bir takım oluşturmak için çalışıyoruz, onların dualarını bekliyoruz” (Haber Merkezi)