Haziran Ayı Antrenör Eğitimleri Başladı - Hatay Gazetesi

Haziran Ayı Antrenör Eğitimleri Başladı

  • Eklenme Tarihi :04.06.2024 | 08:34
  • Muhabir :Haber Merkezi

Haziran Ayı Antrenör Eğitimleri Başladı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programlarında haziran ayı faaliyetleri, UEFA B Antrenör Eğitim Programı'nda 51. ve 52. grupların ilk etap eğitimleri ile başladı.

Programlar, UEFA B 53-54-55 gruplarının ilk aşama eğitimleri ile devam edecek. Erzurum'daki bu programlar 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Bu programlara katılan aday antrenörler, ikinci etaplar başlayıncaya dek geçecek süreçte kulüplerde program konularıyla ilgili pratik yaparak staj dönemlerini tamamlayacak. Ayrıca online eğitimler ile aday antrenörlerin gelişim süreçleri de yakından takip edilecek.
Antrenör eğitim programları, "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenleniyor. Saha çalışmalarında yaş gruplarına göre piyon oyuncu grupları eğitimlere destek veriyor.
Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin eğitimlerin başlamasının ardından yaptığı değerlendirmede ise, " 2021 yılında başladığımız eğitimlerde haziran ayı itibarı ile UEFA B 55 ve UEFA A 28 antrenör eğitim programlarının 1. etaplarını tamamlamış olacağız.  Üç yıllık süreçte UEFA B'de 900, UEFA A'da 550, maç analiz  ve oyuncu izleme eğitimlerinde  1000 aday antrenöre eğitim verildi " ifadelerini kullandı.
Eğitimlerde Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ile antrenör eğitimcileri  Furkan Köseoğlu, Altan Aksoy, Erkan Ferin, Osman Üstünel, Aydın Yılmaz, Kemal Coşkun, Nur Mustafa Gülen, Ömer Aysan Barış, Sercan Görgülü, Faruk Akıllı, Sinan Sevim ve Ahmet Gün  görev alıyor.