HATAYSPOR ŞOK ÜSTÜNE ŞOK YAŞIYOR

  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 | 16:56
  • Muhabir :YASER ÇAPAROĞLU

HATAYSPOR ŞOK ÜSTÜNE ŞOK YAŞIYOR

Trendyol Süper Lig’de Ankaragücü’nü mağlup ederek ligde kalma umutlarını son 2 haftaya taşıyan Atakaş Hatayspor, 5 milyonluk hacizden sonra 1 şok daha yaşıyor. Bordo-Beyazlı kulüpte oyunculara 17 Mayıs 2024 Cuma gününe kadar alacaklarına mahsuben 1 milyon EURO’nun ödenmediği takdirde takımdaki tüm oyuncular serbest kalacak.

 

Oyuncuların serbest kalmasıyla birlikte Hatayspor Kulübü, sezon sonunda hiçbir oyuncusundan bonservis gelir elde edemeyecek ve kulüp büyük zarara uğrayacak.

Hatayspor yönetim kurulu, 1 milyon EURO rakamı ödemek için yaptığı girişimlerden sonuç alamadı.

Cuma gününe kadar para bulunmadığı takdirde takımdaki tüm oyuncular serbest kalacak ve sezon sonunda Hatayspor’a bir kuruş dahi ödemeden istedikleri kulübe gitme hakkına sahip çıkacaklar.

1 milyon EURO’nun ödenmediği takdirde Hatayspor takımının kadrosunun boşalacağı ve kulübün büyük bonservis geliri beklediği Dele Bashiru, Kilama, Rivas ve Massanga gibi oyunculardan hiç gelir elde etmeden bedavaya başka kulüplere transfer olunmasına engel olunamayacağı belirtildi.

Hatayspor’da gelişen ‘ŞOK’ olaya çözüm bulunmadığı takdirde kulübün geleceğinin de riske edileceği, ödemenin yapılabilmesi için şehrin mülki amirlerinin ve dinamiklerinin olaya el atması gerektiğine dikkat çekildi.