HATAYSPOR, HATAY HALKININDIR! - Hatay Gazetesi

HATAYSPOR, HATAY HALKININDIR!

  • Eklenme Tarihi :08.06.2024 | 15:01
  • Muhabir :MURAT MUTLU

Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Esnaf Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Alakuş, “Hatayspor’un yeni yönetiminin ortak akılla siyaset dışı bir yöntemle oluşması en doğru yoldur.” dedi.

HATAYSPOR, HATAY HALKININDIR!

Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Esnaf Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Alakuş, Süper Lig’de kalan ve yeni sezon için oluşturulacak yeni yönetim hakkında açıklamalarda bulunarak, “Hatayspor’un yeni yönetiminin ortak akılla siyaset dışı bir yöntemle oluşması en doğru yoldur.” dedi.

Süper Lig’de mücadele eden Bordo-Beyazlı temsilcimiz Atakaş Hatayspor’un ligde kalmasının ardından kamuoyunun yakından takip ettiği yeni yönetim çalışmaları ile ilgili Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Esnaf Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Alakuş düşüncelerini dile getirdi.

Sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiği açıklamasında olağan genel kurulda iki listenin çıkmasının birlik ve beraberliğe zarar vereceğini belirten Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Esnaf Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Alakuş, “Büyük bir mücadele ile Hatay halkının desteği ile Süper ligde kalan Hatayspor’umuzu ayrışmalara kurban vermemeliyiz.  Zira aldığım duyumlara göre iki ayrı yönetim listesi oluşturulacak. Bu durum Hatayspor’umuza ve kentimizin en fazla ihtiyacı hissedilen birlik beraberlik ruhuna büyük zarar verecektir. Hatayspor ne genel kurul üyelerinin, ne siyasilerin, ne de herhangi bir şahısın değildir. Hatayspor, Hatay halkınındır. Mevcut yönetim Hatayspor’u Süper Lig’e çıkarmış, orada da tutmayı başarmıştır. Hatay halkı adına kendilerine teşekkür ederiz. Ama gördüğüm Hatayspor üzerinden siyaset yapılmak isteniyor. Bu düşünce çok yanlış. Yıllardır olduğu gibi Hatayspor’un yeni yönetiminin ortak akılla siyaset dışı bir yöntemle oluşması en doğru yoldur. Bunun aksi mevcut yönetimin genel kurulda ibra olmamasına kadar gider ki; bu da hiç hoş değildir ve bu durumu kimse istemez. Hukuki sonuçları çok ağır olur. Lütfen Hatayspor’u siyasete bulaştırmayın. Güzel bir liste ile Hatay’ın tüm renklerini buluşturan isimlerin yer aldığı tek listede genel kurula gidilmesi kentimizin sükûneti için elzemdir. Şimdiden tüm taraflara çağrı yapıyor, taraftar gibi holiganca değil, Hataylı gibi kardeşçe düşünelim ve hep birlikte Hatayspor’u başarıya taşıyalım.” dedi.