HATAYLI ATLET OLİMPİK DENEMELERİNDE DERECE YAPTI - Hatay Gazetesi

HATAYLI ATLET OLİMPİK DENEMELERİNDE DERECE YAPTI

  • Eklenme Tarihi :29.04.2024 | 11:59
  • Muhabir :YASER ÇAPAROĞLU

HATAYLI ATLET OLİMPİK DENEMELERİNDE DERECE YAPTI

Hatay’lı atlet olimpik deneme yarışmalarında hem yüz metre hemde 200 metrede çok iyi dereceler yaparak finalde koşmaya hak kazandı. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen olimpik deneme yarışmaları yapıldı. 27-28 Nisan tarihleri arasında yapılan deneme yarışmalarında Hatay’ı, Hatayspor’un lisanslı sporcusu Arif Emir Sarı temsil etti. Altınözlü genç hem 100 metrede hemde 200 metrede dereceler elde etmeyi başardı. Elde ettiği başarılı derecelerle finalde koşmaya hak kazanan Sarı, finalde de aynı başarıyı gösterdi. Çıktığı 100 metre yarışında 4. Olan Sarı 200 metrede de ikinci olarak başarılı oldu. 

 

Hatay Mustafa Kemal üniversitesi Beden eğitimi öğretmenliği Bölümünde eğitim gören Arif Emir sarı 4 yıldır Hatayı İl dışında 100 metre, 200 metre, 400 metre ve 800 metrede temsil ediyor. Hatay'da Atletizm pisti olmamasına rağmen defalarca kısa mesafe de finallere kalan sporcu hedefleri için düzenli antrenman yapıyor.

Arif Emir Sarı şimdide, antrenörü Abdülmecid ölçer Senem Ölçer ve Öğretmeni Adem Yılmaz ile birlikte Türkiye Şampiyonasına ve Olimpik Deneme Yarışlarına ve Milli Takım seçmelerine hazırlanıyor.

Haberin Videosu