GÜNEYLER ŞAMPİYON OLDU

  • Eklenme Tarihi :26.07.2022 | 12:03

HATAY Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 36. Erhan Aksay futbol turnuvasının Antakya şampiyonu, finalde Medeniyetler takımını mağlup eden Güneyler takımı oldu.

GÜNEYLER ŞAMPİYON OLDU

Şampiyonluk kupasını kaldıran Güneyler Hatay’ın süper kupa karşılaşmasında 5 Temmuz İskenderun takımı ile karşı karşıya gelecek. Erhan Aksay Futbol Turnuvası oynanan final karşılaşması ile sona erdi. Hatay Büyükşehir Belediyesi Esentepe Futbol sahasında Güneyler takımı ile Medeniyetler takımı arasında oynanan final karşılaşmasını Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Milletvekilleri İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur, merhum Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay’da izledi.

 

Oldukça büyük heyecanın yaşandığı final karşılaşmasına Güneyler takımı çok iyi futbolla başladı. 12.Dakikada Ejad’ın attığı golle 1-0 öne geçen Sarı-Siyahlı ekip, bir dakika sonra Abdulkader’in attığı golle farkı 2’ye çıkardı. 13. Dakikada 2-0 öne geçen Güneyler takımı hem oyun hemde skor üstünlüğünü ilk 35 dakikada korumasını bildi. İkinci yarıdada da büyük bir heyecanın yaşandığı karşılaşmanın 49. dakikasında her iki takımda sahada 10 kişi kaldı.

Karşılaşmanın 49.Dakikasında iki futbolcu arasında başlayan tartışma fiziki müdahaleye dönünce hakem Medeniyetler takımından Selçuk Çıldır’a, Güneyler takımından da Ömer Faruk’a kırmızı kart göstererek oyundan attı. Her iki takımında 10 mücadele ettiği ikinci 35 dakikada Güneyler takımı 41.Dakikada Ejad ve 55.Dakikada Yunus Kala’nın attığı gollerle sahadan 4-0 galip ayrılarak Antakya şampiyonu oldu.

Antakya şampiyonu olan Güneyler takımının şampiyonluk kupasını Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş verdi. Tam 220 maçın oynandığı bir Erhan Aksay Futbol Turnuvası’nın da sonuna geldiklerini belirten Başkan Savaş, “İyisiyle tatlısıyla bir turnuvayı daha geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Merhum Erhan Aksay’ın eşi Meziyet hanım ve oğlu Atakan’da aramızda. Onlara her sene yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum. Bu turnuvada emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” diyerek Güneyler takımına kupasını verdi. (Haber Merkezi)