GÜLEN TARAF MACARİSTAN!

  • Eklenme Tarihi :11.11.2022 | 14:14

Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, EuroCup Women 3. hafta karşılaşmasında NKA Universitas PEAC takımını evinde ağırladı.

GÜLEN TARAF MACARİSTAN!

Antakya Merkez Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi konuk takım NKA Universitas PEAC 64-56’lık skorla kazandı. Karşılaşmaya Büşra Akbaş, Gizem, Prince, Prints ve Gatling ilk beşiyle başlayan Hatay temsilcisi, ilk çeyrekte pota altından skor üretti. Konuk takım PEAC, dış atışlardan bulduğu sayılarla ilk çeyreği 18-16 önde tamamlayan taraf oldu. Maçın ikinci yarısında da başa baş bir mücadele vardı. İki takım da savunma sertliğini arttırdı. Prints ve Prince ile skor üreten Hatay BŞB, rakibinin boyalı alandan bulduğu sayılara engel olamayınca Macaristan temsilcisi PEAC, soyunma odasına 32-29 üstün girdi.

 

Mavi-beyazlılar, karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde vites yükseltti. Gatling ile pota altını etkili kullanan Hatay BŞB, çeyreğin yarısında farkı 5 sayıya kadar çıkardı. Mavi-beyazlılar, Calhoun’un üst üste dört 3 sayılık atışına engel olmayınca PEAC çeyreğin sonuna doğru yeniden öne geçti ve üçüncü çeyrek 48-46 konuk takımın üstünlüğü ile tamamlandı.

Mücadelenin final çeyreği kıran kırana mücadeleye sahne oldu. Rakibinden kaptığı toplarla hızlı hücumlara çıkan Hatay BŞB, maçın bitimine 6:46 kala yeniden öne geçti: 54-52. Kalan dakikalarda üstünlük sürekli el değiştirdi. Son topa kadar başa baş mücadelenin olduğu maçta gülen taraf Macaristan temsilcisi PEAC oldu: 56-64.