Gelenek Bozulmadı

  • Eklenme Tarihi :24.12.2022 | 00:36

Defne Koleji Kız Basketbol Takımı Şampiyon Oldu

Gelenek Bozulmadı

İlimizde düzenlenen liseler arası basketbol turnuvasında sergiledikleri başarılı performans ile Hatay Şampiyonluğunu elde eden Defne Koleji Kız Basketbol Takımı bölge müsabakalarında ilimizi temsil etmeye hak kazandı.Önceki yıllarda Türkiye Dördüncülüğü başarısı bulunan Defne Koleji Kız Basketbol Takımının bu yılda bölge müsabakalarında  başarılı bir sonuç elde etmesi bekleniyor.

Son maçında Uğur Okulları Kız Basketbol takımını 102-52 gibi net bir skor ile yenerek Hatay Şampiyonluğunu elde eden Defne Koleji Kız Basketbol Takımı Defne Kolejinde şampiyona yakışır bir biçimde karşılandı.Okul yöneticileri,Öğretmenler,Öğrenciler ve Velilerin coşkulu bir biçimde şampiyonu karşıladıkları program renkli görüntülere sahne oldu.

Defne Koleji Kız Basketbol Takımındaki öğrencileri ile gurur duyduğunu söyleyen Özel Defne Koleji  Kurucusu  Serdal Keskin yaptığı açıklamada : Genç Kız Basketbol takımımız, 2019-2020, 2021-2022 sezonlarında Hatay şampiyonu olarak bölge müsabakalarına katılmış, 2019-2020 yılında Türkiye dördüncüsü olmuştu. Yine bu yıl yapılan turnuvaların neticesinde şampiyon değişmedi! Takımımız bugün İskenderun Uğur Okulları ile oynadığı final maçını 102-52 skorla kazanarak 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının da Hatay şampiyonu olmuştur. Emeği geçen tüm sporcularımıza, ailelerine, antrenörlerine, beden eğitimi öğretmenlerine ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Geleneği bozmayarak bu yılda şampiyon olan  takımımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.”dedi. (Haber Merkezi)