Futsal A Milli Takımı'nın Rakipleri Belli Oldu - Hatay Gazetesi

Futsal A Milli Takımı'nın Rakipleri Belli Oldu

  • Eklenme Tarihi :01.06.2024 | 18:31
  • Muhabir :Haber Merkezi

Futsal A Milli Takımı'nın Rakipleri Belli Oldu

Futsal A Milli Takımı'nın 2026 Avrupa Şampiyonası Ana Eleme Turu'ndaki rakipleri belli oldu. Türkiye, 3. grupta Polonya, Slovakya ve Moldova ile mücadele edecek. Çift devre lig usulüne göre oynanacak maçlar sonunda grup liderleri direkt olarak finallere gidecek. Gruplarını ikinci sırada bitiren en iyi sekiz takım ise play-off maçları oynayacak ve 4 takım daha finaller için bilet alacak.

Litvanya ve Letonya'nın ortak ev sahipliği yapacağı Avrupa Şampiyonası 18 Ocak-8 Şubat 2026 tarihlerinde oynanacak.

2026 Avrupa Şampiyonası Ana Eleme Turu müsabakaları 9 Aralık 2024-16 Nisan 2025 tarihleri arasında yapılacak. Takımımız sırasıyla; Polonya ile evinde, Moldova ile deplasmanda, Slovakya ile deplasmanda, Slovakya ile evinde, Polonya ile deplasmanda, Moldova ile evinde karşılaşacak. Takımımızın resmi maç tarihleri ve müsabakalarının oynanacağı salonlar daha sonra belirlenecek.

Futsal Milli Takımlar Teknik Direktörümüz Murat Kaya kura çekimi için şunları söyledi: "2026 Avrupa Şampiyonası'na katılmak en büyük hedefimiz, genç ama futsala inanmış bir oyuncu grubumuz var. Bu gruptaki hiç bir müsabakanın kolay olmayacağını biliyoruz. Teknik ekibime ve oyuncularıma güvenim sonsuz, özellikle kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda seyircimizin desteği ile 9 puan alacağımızı düşünüyorum. Grubun en güçlü ekibi olarak düşündüğümüz Polonya ile kendi sahamızda oynayarak başlayacağız. Temmuz ayında yurt içinde yapacağımız kamp ile elemelerin hazırlıklarına başlayacağız."