FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası’nda Şampiyon ABD - Hatay Gazetesi

FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası’nda Şampiyon ABD

  • Eklenme Tarihi :08.07.2024 | 11:55
  • Muhabir :Haber Merkezi

FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası’nda Şampiyon ABD

Dünyanın en prestijli altyapı basketbol organizasyonlarından olan FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası, İstanbul’un ev sahipliğinde düzenlendi.

Sinan Erdem Spor Salonu ve Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan müsabakalar sonucunda final karşılaşmasında İtalya’yı 129-88 ile mağlup eden Amerika Birleşik Devletleri kupanın sahibi oldu. Üçüncülük maçı oynamaya hak kazanan Ay-yıldızlılarımız ise Yeni Zelanda’yı 101-78 yenerek bronz madalya ile kürsüde yer aldı.
Organizasyon sonunda düzenlenen törende turnuvanın en iyi beş oyuncusu arasına seçilen Cameron Boozer (ABD), AJ Dybantsa (ABD), Oscar Goodman (Yeni Zelanda), Maikcol Perez (İtalya) ve Kaan Onat’a (Türkiye) ödüllerini FIBA Müsabakalar Komisyonu Başkan Yardımcısı ve TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı verdi.
Turnuvanın en değerli oyuncusu, Amerika Birleşik Devletleri’nden Cameron Boozer oldu. “Tissot MVP” Ödülünü Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu takdim etti.
FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası’nda bronz madalya kazanan Millilerimize madalyalarını FIBA Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi ve TBF Asbaşkanı Hüseyin Beşok verdi.
Turnuvayı ikinci sırada bitiren İtalya’ya madalyalarını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu sundu.
Organizasyonu şampiyonlukla noktalayan Amerika Birleşik Devletleri Milli Takımı, madalyalarını FIBA Başkanı Şeyh Saud Ali Al Thani ve Spor Hizmetleri Genel Müdürü Veli Ozan Çakır’dan alırken şampiyonluk kupasını ise FIBA Başkanı Şeyh Saud Ali Al Thani’den aldı.