DENİZE ÜÇ PARE OK ATILDI!

  • Eklenme Tarihi :31.08.2023 | 11:27
  • Muhabir :

Depremzede okçular, Zafer Bayramı dolayasıyla Anadolu’yu yeniden vatan yapan, Sultan Alparslan, askerleri, Anadolu’yu yurt yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile deprem şehitleri adına denize ok attılar.

DENİZE ÜÇ PARE OK ATILDI!

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin etkilediği illerin bazılarının katılımıyla Hatay’ın İskenderun ilçesi Gençlik ve spor Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı turnuvasında sporcular ecdatlarını unutmadı.

Depremden etkilenen illerden Gaziantep, Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş, Mersin ve Hatay'dan toplam 6 kulüp, 150 depremzede okçunun katıldığı Geleneksel Türk Okçuluk turnuvasında gerçekleştirildi.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilecek olan turnuvada ayrıca Alparslan’dan askerlerine, Atatürk’ten silah arkadaşlarına ve deprem şehitlerine kadar 30 Ağustos Zafer Bayramı turnuvasında anıldı.

Osmaniye Okçular Kulübü hocası Ahmet Yücel 6 Şubatta yaşanan depremde şehit olanların anısına düzenledikleri bir program olduğun belirterek “30 Ağustos’a da denk gelmesiyle birlikte, Zafer Bayramını da anma şeklinde düzenledik” dedi.

Gençlik ve spor İlçe Müdürü Ali Ferit Gündel etkinliğin çok anlamlı olduğunun altını çizerek “Birincisi Sultan Alparslan’ı andık, Malazgirt Zaferimiz. Ondan sonra 30 Ağustos turnuvası, düzenliyoruz bugün biz. Hem Malazgirt’te, hem kurtuluş savaşında olan şehitlerimizi, hem de 6 Şubat depreminde kaybetmiş olduğumuz tüm canlarımızı, şehitlerimizi anmak için bu programı yaptık. Geleneksel Türk Okçuları olarak bu tür anma programlarına devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)