DALIŞ İLE BALIK VE DİĞER CANLILARI GÖRME İMKANI! - Hatay Gazetesi

DALIŞ İLE BALIK VE DİĞER CANLILARI GÖRME İMKANI!

  • Eklenme Tarihi :25.06.2024 | 10:17
  • Muhabir :MURAT MUTLU

DALIŞ İLE BALIK VE DİĞER CANLILARI GÖRME İMKANI!

Hatay’ın turizm sektöründe tanıtılması için sualtı alanında çalışmalarını sürdüren Hatay Dalış Merkezi tarafından alınacak eğitimler sayesinde ilk kez dalış yapmak isteyen sporculara deneme dalışı yaptırılarak sualtında yaşayan çeşitli balık cinslerini de görme imkanına kavuşuyorlar.

Hatay’ın Samandağ İlçesi’ne bağlı Çevlik Tatil Köyü’nde limanda bulunan Hatay Dalış Merkezi’ne ait gemi ile hareket ederek Keldağı, Karamağara ve Uzunkaya bölgelerinde Dalgıç Eğitmeni Samet Uygur tarafından verilen sualtı dalış eğitimleri sayesinde sporcular, adlıkları eğitim esnasında sualtında bulunan yaşayan balık türlerini de yakından görme imkanına sahip oluyor.

Hatay Dalış Merkezi tarafından verilen tecrübeli eğitimlerle dalgıçların ilk denemesinde bile tecrübe kazandıklarını belirten Dalgıç Eğitmeni Samet Uygur, “Hatay Dalış Merkezi tarafından sporcularımıza yapılacak olan deneme dalışı, ilk dalışta bile sualtında tecrübeli bir dalıcı gibi balıklar ve diğer canlıları yakından görme fırsatınız olabilir. Hatay Dalış Merkezi tarafından dalgıç eğitimi almak isteyenler 0530 596 35 45 no.lu telefondan iletişim kurabilirler.” dedi.

 

Haberin Videosu