ÇEYREK FİNALE HAZIRLANIYORLAR - Hatay Gazetesi

ÇEYREK FİNALE HAZIRLANIYORLAR

  • Eklenme Tarihi :26.07.2023 | 15:21
  • Muhabir :

Türkiye Okul Sporları Hentbol şampiyonasında iki yıldır Hatay’ı temsil eden Fikret Koçak Ortaokulu öğrencilerinden oluşan İskenderun Belediye Spor kız hentbol takımı Anadolu Kızlar liginde çeyrek finale hazırlanıyor.

ÇEYREK FİNALE HAZIRLANIYORLAR

İskenderun Belediye spor Hentbol kız takımı Milli Antrenörü Serhat Sezer ile Beden Eğitimi öğretmeni Halil Göçer nezaretinde Kırşehir Anadolu yıldızlar liginde çeyrek final hazırlıklarını Sakarya spor salonunda sürdürüyor.

2. Türkiye Lige çıkardık

Son bir yılda çok güzel şeyler yaptıklarını belirten İskenderun Belediye spor Hentbol kız takımı Antrenörü Serhat Sezer “Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Geçen sene yaz boyu hiç ara vermeden, izin yapmadan çalıştık. Onların semeresini bu yıl oynadığımız ortaokullar Türkiye finali, arkasından Alanya’da Kulüpler Türkiye finali gibi sonuçlarla taçlandırdık. Arkasından Denizli’de Bölgesel ligden takımı, deplasmanlı 2. Türkiye Lige çıkardık” dedi.

UMUT EDİYORUM

En büyük hasletlerinden birinin de kendi memleketinin çocuklarıyla deplasmanlı ligler oynamak olduğunun altını çizen Antrenör Serhat Sezer “Bölgesel ligden şimdi ikinci lige çıktık. İnşallah darısı birinci ve süper lige çıkmak, inşallah Avrupa kupalarına, arkasından Anadolu Yıldızlar ligi başladı. Bu ligde de Hatay’ı temsil etme hakkını bize verdiler, bizi gururlandırdılar. Burdur’da yapılan grup maçlarında grup şampiyonu olarak şu anda çeyrek finale gidiyoruz. Temmuz ayının 27’sinde Kırşehir’deyiz. Oradan da inşallah yarı finale, Antalya’ya gideceğimizi sanıyor, umut ediyorum” diye konuştu.

YAŞAYIP GÖRECEĞİZ

Bu arada yine hedeflerinden biri olan, gurur verici olayın daha olduğunu aktaran Antrenör Serhat Sezer “Kenti memleketimden, kendi yetiştirdiğim çocukların milli takıma gitmeleri gurur verici. Şu anda iki sporcumuz Doğa Dokumacı ile Sena Şanlı takımızdan U 15 milli takım kampına seçildiler. Şu anda halen Burdur’da kamptalar, çalışmalarına devam ediyorlar. Ama bu takımda yaşlar büyüdükçe, zaman geçtikçe milli olacak çok sayıda sporcu var. İnşallah hepsini hep birlikte yaşayıp göreceğiz” şeklinde konuştu. (ALİ GÖRÜN)