Bolat: Alan olmazsa kulübü kapatıyorum! - Hatay Gazetesi

Bolat: Alan olmazsa kulübü kapatıyorum!

  • Eklenme Tarihi :01.06.2024 | 12:46
  • Muhabir :Haber Merkezi

Bolat: Alan olmazsa kulübü kapatıyorum!

Türkiye İkinci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden İskenderunspor'un Başkanı Hakan Bolat, ekonomik sıkıntılar nedeniyle dayanacak gücünün kalmadığını belirterek, kulübü bir ay içinde devretmek istediğini, aksi halde kapatacağını açıkladı.

Kötü gidişatla ilgili tesislerde basın toplantısı düzenleyen turuncu-mavili kulübün Başkanı Hakan Bolat, stadı olmayan ve 14 ay boyunca başka şehirlerde maçlarını oynayan takımının Playoff maçlarına kadar yükselmesinin büyük bir başarı olduğunu vurguladı. Ancak, Hatayspor’a verilen desteğin beşte birinin bile kendilerine verilmediğini ifade etti.

Başkan Hakan Bolat ekonomik anlamda dayanacak gücünün kalmadığını, beklediği desteği görmediğini belirterek kulübü bir ay içerisinde isteyene devretmeyi yoksa kapatacağını söyledi.

ÇOCUKLUK AŞKIMI BURAYA KADAR GETİREBİLDİM

Kulüple ilgili kesin kararlar aldığını, artık yorulduğunu ve dayanacak gücünün kalmadığını aktaran Turuncu mavili takımın Kulüp Başkanı Hakan Bolat “Çocukluk aşkımı buraya kadar getirebildim. Stadı olmayan 14 ay başka şehirlerde maçlarını oynayan bir takım olarak Playof maçlarına kadar kalabilme gibi bir başarı grafiği çizdik. Hatayspor’a verilen desteğin beşte birinin verilmesi halinde yükü taşıyabileceğimi düşünüyorum. Bugüne kadar bu beklentim olmadı.  Tek başına bu işler yürümüyor. Ben yalnız kaldım. Üstelik ekonomi iyiye gitmiyor bunun üstesinden gelebilecek durumum kalmadı. Birçok yerde şehir takımlarına belediyeler destek olmakta. Ancak ne büyükşehirden, ne ilçe belediyesi gereken desteği vermiyor. Bugüne kadar bize sadece destek olan yalnız bırakmayan Ak Parti Hatay Milletvekilimiz Abdulkadir Özel başta o olmak üzere bugüne kadar bize destek olan sponsorlarımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Ben yine çocukluk aşkım turuncu mavili takımıma ne zaman ihtiyacı olsa ona destek olmaya devam edeceğim” diye konuştu.