BAYRAM TOYSAL REKORA KOŞUYOR!

  • Eklenme Tarihi :02.01.2024 | 12:29
  • Muhabir :Haber Merkezi

BAYRAM TOYSAL REKORA KOŞUYOR!

Hatayspor’un eski teknik direktörlerinden Bayram Toysal, son 5 yılda 1.95 puan ortalaması yakalayarak Türkiye Profesyonel Liglerinde en yüksek puan ortalamasına sahip teknik adam konumunda oldu.

 

Hatayspr’un alt yapısında yetişen ve ardından Süper Lig’de futbol hayatını noktalayan Bayram Toysal, teknik direktör olarak ilk deneyimini Kahramanmaraşspor’da yaptı ve ilk yılında şampiyonluk sevinci yaşadı.

Hatayspor’a geldiği ilk dönemde takımı küme düşme hattından kurtaran Bayram Toysal, ayrıca takımın 2. Lig’de kalmasını sağlayarak, takımın belki de Süper Lig yolunu açmış oldu.

Genç teknik adam, ikinci kez göreve geldiği Hatayspor’da TFF 1. Lig’de yakaladığı seri galibiyetler sonucunda Süper Lig’in kapısını araladı ve son 5 hafta takımı Mehmet Altıparmak’a bıraktı.

TUZLASPOR, IĞDIRSPOR VE ANKARASPOR

Son 5 yılda çalıştırdığı takımları zirveye taşıyan ve Playoff heyecanı yaşatan genç teknik adam Tuzlaspor, Iğdırspor ve Ankaraspor’daki başarılı çıkışları puan ortalamasını 1,95’e yükseltti.

Son olarak Ankaraspor’da genç ve mütevazi kadrosuyla ligin ilk yarısını Playoff hattında bitiren ve bütçeli takımlarla mücadele eden genç teknik adam, son 5 yılda 1.95 puan ortalaması yakalayarak Türkiye Profesyonel Liglerinde en yüksek puan ortalamasına sahip teknik adam konumunda oldu.