Basketbol Gençler Ligi Erkekler Kategorisi’nde Şampiyon: Anadolu Efes - Hatay Gazetesi

Basketbol Gençler Ligi Erkekler Kategorisi’nde Şampiyon: Anadolu Efes

  • Eklenme Tarihi :20.05.2024 | 09:28
  • Muhabir :Haber Merkezi

Basketbol Gençler Ligi Erkekler Kategorisi’nde Şampiyon: Anadolu Efes

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda oynanan Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi finalinde Beşiktaş’ı 93-80 ile geçen Anadolu Efes şampiyon oldu.

 

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan müsabaka TBF YouTube kanalından naklen yayınlandı. Takımlar final karşılaşmasına üzerinde "19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun" yazılı pankartla çıktılar.

Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisinde şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes’e şampiyonluk kupası ve madalyalarını TBF Asbaşkanları Şirin Karadeniz ile Dr. Yılmaz Argüden takdim etti.

Final oynama başarısı gösteren Beşiktaş’a ise finalist şildini ve madalyalarını TBF Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Şerbetçioğlu ile TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı sundu.

Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi finalinin en değerli oyuncusu Melih Tunca seçildi. Melih Tunca'ya ödülünü TBF Erkek Ligleri Direktörü Gökhan Sunter verdi.

Mücadeleyi yöneten hakemler Özlem Yalman, Yasin Alkan ve İsmail Arslan’a teşekkür plaketlerini TBF Dış İlişkiler ve Basketbol Geliştirme Yöneticisi Yağız Kaba takdim etti.