Ay-Yıldızlılarımızın U17 Basketbol Dünya Kupası Çeyrek Finalindeki Rakibi İspanya - Hatay Gazetesi

Ay-Yıldızlılarımızın U17 Basketbol Dünya Kupası Çeyrek Finalindeki Rakibi İspanya

  • Eklenme Tarihi :05.07.2024 | 17:33
  • Muhabir :Haber Merkezi

Ay-Yıldızlılarımızın U17 Basketbol Dünya Kupası Çeyrek Finalindeki Rakibi İspanya

17 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız, FIBA U17 Basketbol Dünya Kupası Çeyrek Final karşılaşmasında İspanya ile karşı karşıya gelecek. 

Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki karşılaşma saat 20.00’de başlayacak ve S Sport 2 ile FIBA YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak.
Ay-yıldızlılarımız grup aşamasını 2 galibiyet - 1 mağlubiyet ile tamamlamış ve 2. sırayı almıştı. Millilerimiz, Son 16 Turunda Almanya ile eşleşmiş 81-54'lük skorla mağlup ederek çeyrek finale kalmıştı.
Karşılaşmanın ardından 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü Hasan Özmeriç ve 17 Yaş Altı Erkek Milli Takım kaptanlarımız Kaan Onat ile Derin Can Üstün müsabakayı değerlendirdi.
Hasan Özmeriç (17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
"Yeni Zelanda maçında heyecanlanmıştık ama ondan sonra ritim kazandık ve savunma yapmaya başladık. Üç maçta da iyi savunma yaparak adımızı son 8 takım arasına yazdırdık. Bence gençlerimiz çok iyi mücadele ediyor. Tüm taraftarlarımızı da gençlerimizi desteklemeye çağırıyorum çünkü hakediyorlar."
Kaan Onat (17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı)
"Turnuva bizim için iyi gidiyor. Son 8 takım arasındayız ve Cuma günü İspanya ile çok önemli bir maça çıkacağız. Hedefimiz tabii ki galibiyet. Cuma günü herkesi Sinan Erdem Spor Salonu'na bekliyoruz."
Derin Can Üstün (17 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı)
"İlk maçtan sonra çok iyi bir şekilde tepki verdik. Takım ritmimiz çok iyi. Cuma günü herkesi salona bekliyoruz."