Ay-Yıldızlılarımız FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası'na Hazır - Hatay Gazetesi

Ay-Yıldızlılarımız FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası'na Hazır

  • Eklenme Tarihi :10.07.2024 | 17:24
  • Muhabir :Haber Merkezi

Ay-Yıldızlılarımız FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası'na Hazır

13-21 Temmuz 2024 tarihleri arasında Polonya'da düzenlenecek FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası çalışmalarını tamamlayan Millilerimiz, Gdynia kentine doğru yola çıktı.

Organizasyonda C Grubu’nda yer alan 20 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız, İspanya, Kuzey Makedonya ve Belçika ile karşı karşıya gelecek.

Turnuva öncesi, 20 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri Çağlar Karabulut, 20 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü Ender Arslan ve 20 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı Berke Büyüktuncel'in görüşleri şu şekilde:

Çağlar Karabulut (20 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri)

"Son iki yılda Türk basketbolu açısından önemli başarılar elde ettik. İzmir’de Avrupa ikincisi olan bu jenerasyon, Macaristan’da düzenlenen Dünya Kupası'nda Amerika Birleşik Devletleri’ni yenerek üçüncü olma başarısı gösterdi. Polonya’da gerçekleştirilecek olan 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’na bu iki önemli başarıyla katılıyoruz ve tek hedefimiz orada kürsüde yer almak olacak.”

Ender Arslan (20 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)

“Yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik. Oyuncularımız özverili bir şekilde çalıştılar. Birbirini uzun zamandır tanıyan iyi bir jenerasyonumuz var ve bu turnuvaya da önceki yıllarda elde edilen başarılara bir yenisini ekleme hedefiyle gidiyoruz."

Berke Büyüktuncel (20 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı)

“Geçtiğimiz yıllarda Avrupa ikincisi ve Dünya üçüncüsü olduk. Şimdi FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’na katılacağız. Turnuvada takım olarak en iyi oyunumuzu ortaya koymak istiyoruz. Amacımız bir kez daha derece yaparak kürsüde yer almak olacak.”

20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası'nda tüm karşılaşmalar FIBA YouTube kanalından naklen yayınlanacak.

20 Yaş Altı Milli Takımımızın maç programı şu şekilde:

13 Temmuz Cumartesi

19.00 Türkiye – Belçika

14 Temmuz Pazar

21.30 Kuzey Makedonya – Türkiye

15 Temmuz Pazartesi

16.30 Türkiye – İspanya