ATLAR TSYD İÇİN ENGEL ATLADI

  • Eklenme Tarihi :21.11.2023 | 14:50
  • Muhabir :Haber Merkezi

Binicilik federasyonu yarış programında yer alan TSYD Kupası Binicilik yarışları Adana Atlıspor Kulübünde gerçekleşirken, yarışlara ilgi bir hayli büyük oldu.

ATLAR TSYD İÇİN ENGEL ATLADI

Atlar, Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası için engel atladı. Binicilik Federasyonu yarış programında yer alan TSYD Kupası binicilik yarışları bir hayli ilgi görürken, yarışlar oldukça çekişmeli geçti. Adana Atlı Spor Kulübü tesislerinde düzenlenen yılın önemli kupalarından Yıldız Binicilerin katıldığı Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası Engel Atlama Yarışması dün tamamlandı ve TSYD Kupasını İzmir Atlıspor Kulübü sporcularından Kayra İrem İzmir, Caly Du Ouchy isimli atıyla kazandı.

 

120 cm yüksekliğinde koşulan yarışma sonucunda oldukça çekişmeli geçti. Baraj koşularının ardından finale kalan 7 binici atlarıyla kıyasıya mücadele ederken, şampiyonluk kupasını İzmir Atlıspor Kulübü’nden Kayra İrem İzmir elde etti. Yarışmada ikinciliği Ankara Binicilik İhtisas Kulübünden LIBERALE VDL isimli atı ile ELİZ DİNÇER, At Köyü Binicilik Kulübü sporcusu ASYA BERRAK TOĞLUKDEMİR TOULON JUNIOR Z isimli atı ile üçüncü IMAGINE VAN’T ROTH isimli atı ile dördüncü oldu. Yarışmanın Beşincisi Orfe Atlı Spor Kulübünden ESPOIR BUDDIES V Z isimli atı ile ARİNA TURGUT oldu. Sporculara ödüllerini Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Engin Kanber verdi. Binicilik Kupasını alan Kayra İrem İzmir, kupası ile birlikte şeref turu attı.

Adana Atlıspor Kulübü Başkanı Ali Cerit, böylesine önemli bir kupaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken, TSYD Adana Şube Başkanı Engin Kanber, “TSYD Kupası binicilik yarışlarında önemli bir koşu olarak yer alıyor. Yarışmaya katılan tüm binicileri yürekten kutluyorum” dedi.