ATATÜRK İÇİN MOTOSİKLETLE 2500 KİLOMETRE

  • Eklenme Tarihi :30.05.2022 | 10:28
  • Muhabir :

Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşların kurduğu Atam BİKERS motosiklet grubu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Avrupa’dan Türkiye’ye 2 bin 500 kilometre yol kat ettiler.

ATATÜRK İÇİN MOTOSİKLETLE 2500 KİLOMETRE

Üç günlük motosiklet üzerindeki yorucu bir yolculuk yapan, ardından ana vatana gelen Atam BİKERS üyeleri 19 Mayıs’ta Başkentte Ata’nın huzurunda bayramı kutladılar. Ardından ülkenin çeşitli yerlerini gezen kulüp üyeleri soluğu İskenderun’da aldı. BİKERS Kulüp Başkanlığını İskenderunlu Rıfat Alkan’ın yaptığı motosikletli grup İskenderun’da da Atatürk Anıtında bir araya gelerek motosiklet sevdalılarıyla fotoğraf çektirdiler.

 

ARKADAŞLARIMI DA GETİRDİM

BİKERS Motosiklet Kulübü Başkanı Rıfat Alkan Avrupa’da yaşayan vatandaşlarla bir motosiklet grubu kurduklarını belirterek “Tüm arkadaşlarımızla birlikte Atatürk’ümüzü anmak üzere ülkemize geldik. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ziyaretlerde bulunduk. İskenderun Benim şehrim olduğu için de arkadaşlarımızı da buraya getirdim” dedi.

Motosiklet tutkunu Mehmet Kıvrakdil ise Hollanda’da kurdukları bu ekiple Türk vatandaşlarını bir arada tutarak onların asimile olmalarını engellemeye çalıştıklarını, ayrıca motosikletlerle de gezintiler, aktiviteler yaptıklarını söyledi. (Haber Merkezi)