Antrenör Eğitimleri Haziran Ayında da Devam Etti - Hatay Gazetesi

Antrenör Eğitimleri Haziran Ayında da Devam Etti

  • Eklenme Tarihi :02.07.2024 | 09:49
  • Muhabir :Haber Merkezi

Antrenör Eğitimleri Haziran Ayında da Devam Etti

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programlarında Haziran ayı faaliyetleri, UEFA B 39.2 UEFA A 28.1, UEFA A 23.2 ve UEFA A 24.2 Antrenör Eğitim Programları ile tamamlandı.

2. etap eğitimlerinin tamamlanmasının ardından aday antrenörler eğitim programları süresince almış oldukları saha ve pratik eğitimleri güncelleyerek, kendilerine verilen konular üzerinden saha pratiklerini gerçekleştirecek ve online zoom üzerinden  antrenör eğitimcileri eşliğinde sunumlarını yapacak.
Antrenör eğitim programları, "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenleniyor. Saha çalışmalarında yaş gruplarına göre piyon oyuncu grupları eğitimlere destek veriyor.
Eğitimlerde Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ile antrenör eğitimcileri Fatih Serkan Albayrak, Furkan Köseoğlu, Altan Aksoy, Osman Üstünel, Aşkın Çift, Aydın Yılmaz, Kemal Coşkun, Nur Mustafa Gülen, Ömer Aysan Barış, Ozan Yılmaz, Aykut Canik, Seyit Cem Ünsal, Benjamin Fuchs, Sercan Görgülü ve Ahmet Gün görev alıyor.