Antakya Lisesi Erkek Futsal Takımı Namağlup Şampiyon

  • Eklenme Tarihi :14.01.2023 | 01:46
  • Muhabir :

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Spor Faaliyetleri yer alan ve bu yıl rekor katılım ile gerçekleşen Okul Sporları Futsal Gençler müsabakalarında namağlup şampiyon oldu.

Antakya Lisesi Erkek Futsal Takımı Namağlup Şampiyon

Antakya Lisesi Erkek Futsal takımı Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Spor Faaliyetleri yer alan ve bu yıl rekor katılım ile gerçekleşen Okul Sporları Futsal Gençler müsabakalarında namağlup şampiyon oldu.

Müsabakalar sonrasında  56 gol atıp 6 gol yiyen Antakya Lisesi Erkek Futsal takımı geçtiğimiz yıl elde ettiği Türkiye 4. Lüğü başarısından dolayı bu yıl direk olarak Türkiye Yarı Finallerine katılmaya hak kazandı.2022 yılında elde ettiği  Türkiye 4.lüğü başarısı ile takdir toplayan Antakya Lisesi Erkek Futsal takımının bu yılda iyi bir derece elde etmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Antakya Lisesi Futsal Takımı Sorumlusu Öğretmen Murat  Ali Yapar, şampiyon sporcularıyla gurur duyduğunu ifade ederek başladığı açıklamasında :” Geçtiğimiz yıl ilimize büyük gurur yaşatan Antakya Lisesi Erkek Futsal takımı bu yılda rekor katılımlı müsabakalarda sergilediği performans ile namağlup şampiyon oldu.Türkiye 4.cüsü olarak 2022 yılında büyük bir başarıya imza atan takımımız bu yıl direk olarak  Türkiye Yarı Final müsabakalarına kazanma hakkını elde etti .Başarıya giden yolda bizlere  destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen, Antakya Lisesi  Müdürü Halil Kaya,Müdür Yardımcısı Kadir Soydan ve Hüseyin Özbuğday Lisesi Müdürü Yusuf Hamdoğlu, Müsabakalarda takım çalıştıran emek eden tüm beden Eğitim öğretmenleri ile dua ve desteklerini esirgemeyen öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyoruz.İnşallah Antakya Lisesi Erkek Futsal takımı olarak bu yılda Türkiye derecesi elde ederek herkesi gururlandıracağız.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)