A Milli Takımımızın EURO 2024 Kadrosu Açıklandı - Hatay Gazetesi

A Milli Takımımızın EURO 2024 Kadrosu Açıklandı

  • Eklenme Tarihi :08.06.2024 | 06:10
  • Muhabir :Haber Merkezi

A Milli Takımımızın EURO 2024 Kadrosu Açıklandı

Almanya'nın ev sahipliğinde 14 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) finallerinde mücadele edecek A Millî Takımımızın nihai kadrosu belirlendi. Teknik Direktörümüz Vincenzo Montella tarafından belirlenen listede 26 futbolcu bulunuyor. Daha önce geniş kadroda yer alan ve İskoçya ile özel maçta karşılaşan Ümit Millî Takımımızın aday kadrosuna geçiş yapan forvet oyuncumuz Bertuğ Yıldırım, A Millî Takımımızın nihai EURO 2024 kadrosuna dâhil edildi.

Ayrıca, A Millî Takımımızın EURO 2024 geniş kadrosunda yer alan Doğan Alemdar, turnuva boyunca gerçekleştirilecek tüm idmanlardaki kaleci yeterliliğini sağlayabilmek adına kampta kalmaya devam edecek.

2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Polonya'nın Opalenica kasabasında sürdüren A Millî Takımımız, turnuva öncesindeki son özel maçında 10 Haziran'da Varşova'da Polonya ile karşılaşacak. Ülkenin en yüksek kapasiteli futbol stadyumu olan PGE Narodowy'de oynanacak müsabaka TSİ 21.45'te başlayacak.

Ay-Yıldızlılar, 11 Haziran'da Ümit Millî Takımımız ile bir antrenman maçı oynadıktan sonra Polonya'dan Almanya'ya geçecek ve hazırlıklarını merkez kamp yeri olarak kullanacağı Barsinghausen kasabasındaki tesiste sürdürecek.

2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda mücadele edecek A Millî Takımımız, gruptaki ilk iki maçını Dortmund kentinde 18 Haziran'da Gürcistan, 22 Haziran'da ise Portekiz'e karşı oynayacak. Ay-Yıldızlılar, gruptaki son maçında 26 Haziran'da Hamburg şehrinde Çekya ile karşılaşacak.