A Milli Takımımız, EURO 2024 için Almanya'ya Gitti - Hatay Gazetesi

A Milli Takımımız, EURO 2024 için Almanya'ya Gitti

  • Eklenme Tarihi :12.06.2024 | 10:35
  • Muhabir :Haber Merkezi

A Milli Takımımız, EURO 2024 için Almanya'ya Gitti

14 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında Almanya'da düzenlenecek 2024 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek A Millî Takımımız bu ülkeye gitti.

Polonya'nın başkenti Varşova'dan kalkan uçakla yaklaşık 1 saat 15 dakikalık uçuşun ardından Hannover Havalimanı'na ulaşan A Millî Takım kafilesi, burada T.C. Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, T.C. Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya ve beraberindeki heyet ile Aşağı Saksonya Eyalet Futbol Federasyonu Başkanı Ralph-Uwe Schaffert tarafından karşılandı. Ay-Yıldızlıların piste inişinin ardından itfaiye ekibi tarafından su takı oluşturularak, millî takımımız selamlandı.

A Millî Takımımız, daha sonra turnuva boyunca merkez kamp yeri olarak kullanacağı, Barsinghausen kasabasında bulunan Sportshotel Fuchsbachtal'a geçti. Kasaba girişinde çok sayıda Türk taraftar, otel girişinde ise Aşağı Saksonya Eyalet Futbol Federasyonu'na bağlı akademi futbolcuları tarafından Türk bayraklarıyla karşılanan A Millîler, genç oyuncuların formalarını imzaladı.

Ay-Yıldızlılar, 12 Haziran Çarşamba günü saat 11.30'da (TSİ 12.30) August Wenzel Stadyumu'nda biletli seyircilere ve medyaya açık bir antrenman yaparak EURO 2024 hazırlıklarına devam edecek.