4’Ü MADALYAYLA DÖNDÜLER

  • Eklenme Tarihi :18.04.2022 | 10:02

Adana’da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Grup eleme maçlarına Hatay’ı temsil eden İskenderun’dan katılan beş sporcu elde ettiği başarıyla kente dört madalya ile döndü.

 4’Ü MADALYAYLA DÖNDÜLER

Nisan ayında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın programı dahilinde çok sayıda sporcu Adana’da elemelerine katılmak üzere ringe çıktı.

Özşampiyonlar Tekvando Kulübü aynı zamanda İskenderun Belediye Tekvando kulübü de Hatay’ı temsilen 5 sporcuyla katıldı.  Rakiplerini bir bir dize getiren İskenderunlu tekvandocular, bir kez daha adından söz ettirdiler.

Şampiyonanın değerlendirmesini yapan Antrenör Mehmet Korhan, yine önemli bir başarıya imza attıklarını kaydederek “Adana’da yapılan müsabakada Hatay’ı temsilen İskenderun’dan 5 sporcuyla temsil ettik. Yarışma sonunda dört sporcumuz madalya kazandı. Sporcularımızdan ikisi gümüş madalya kazanırken iki sporcumuzda bronz madalyanın sahibi oldu. Sadece bir sporcumuz madalya kazanamazken beşte dört yaparak kalitelerini ortaya koymuş oldular” dedi.

Şimdiki hedeflerinin Niğde olduğunu kaydeden Mehmet Korhan şöyle konuştu: “Adana’daki başarımız bizi Niğde’ye taşıdı. Niğde’de 15-18 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Anadolu Yıldızlar yarı finalde de madalyalarla döneceğimize inanıyorum. Adana’daki başarılarından dolayı tüm sporcularımı kutluyorum.” (Haber Merkezi)