3 HAFTALIK DEĞERLENDİRMENİN ARDINDAN İSTİFA ETTİ

  • Eklenme Tarihi :01.02.2023 | 16:05
  • Muhabir :

İskenderunspor Teknik Direktörü Nedim Yiğit, görevde bulunduğu üç haftalık dönemin değerlendirmesini yaptıktan sonra görevinden istifa etti.

3 HAFTALIK DEĞERLENDİRMENİN ARDINDAN İSTİFA ETTİ

Devre arasında teknik direktörlük değişiminin ardından Kulüp başkanı Hakan Bolat’ın teklifiyle göreve gelen Teknik Direktör Nedim Yiğit, üç haftalık süre içerisinde art arda puan kayıplarına rağmen iyi bir ekibe sahip olduklarını vurgulayarak “Maalesef ilk yarının sonuna doğru çok kaliteli bir kadro ve teknik ekip olmasına rağmen çeşitli nedenlerle bu başarıyı devam ettiremedi. Devre arasında biz geldik. Tabii aramızdan ayrılan çok oyuncu oldu. Bu kadroya değerli oyuncular geldi. Aramıza katılan oyuncularımızın hazırlanma süreci gerekiyordu. Bu süreçte onların antrenman eksikleri giderildiğinde çok daha kuvvetli keyif veren İskenderunspor ortaya çıkacak. Kaliteli oyuncu gurubuna sahip İskenderunspor unutmasınlar ki bu hafta oynanacak maçla birlikte istenilen çıkışı yapacaktır” dedi.

BU TAKIM DESTEKLENMELİ

Yiğit, konuşmasının devamında kent halkına seslenerek, takımın desteklenmesi gerektiği çağrısında bulunarak “İskenderun halkın bu takımı desteklemesi lazımdır. Gerçekten çok kaliteli bir kadro var. Başkanı çok rahatsız eden, üzen durumlar olduğunu görüyorum. Biz buraya hem İskenderun halkını hem İskenderunspor’u mutlu etmek için geldik. Türkiye’de her meslekten insan vardır. Fakat olmadığı kadar teknik direktör vardır. Diplomalı, diplomasız herkesin teknik direktörlere yorum yapabilir. Ama bazen bu yorumlar rahatsız ediyor. Böyle bir durumun Kulüp Başkanımıza zarar vermesini istemedim. Bu yazılanlardan çizilenlerden, bilgisizce saygısızca, hadsizce, çapsızca bir çok yazılar var. Aralarında çok doğru eleştiri yapanlarda var. Ama bilmedikleri şeyler var. Bu yazılanlardan dolayı başkanında biraz dinlenmemi istedim. Dolasıyla bugün ayrılma kararı aldım. İskenderun spor için bundan sonra da yapabileceğim bir şey olursa elimden geleni yapacağımı, başkana da, sporcu arkadaşlarıma da ilettim.”

Teknik Direktör Nedim Yiğit’in istifasının ardından bugünkü antrenman yardımcı hocaların gözetiminde gerçekleşti. (Haber Merkezi)