2. yarı maçları Kırıkhan’da

  • Eklenme Tarihi :31.10.2022 | 14:52
  • Muhabir :

İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat stadın ikinci yarıya yetişmeyeceğine inandığını ifade ederek, Sarıseki’deki stadın tamamlanıncaya kadar maçlar Kırıkhan stadında oynayacaklarını açıkladı.

2. yarı maçları Kırıkhan’da

Turuncu-Mavili Kulübün Başkanı Hakan Bolat 19 aylık süreçte, ilk yılda takımı play off oynattıklarını, ikinci yılında da 26 yıldır özlemle beklenen 2. Lige çıkarak şu anda şampiyonluk mücadelesi verdiklerini belirterek “İşbaşına geldiğimizde dünyanın önde gelen teknik adamı Jan Olde Riekerink’i takımın başına getirdik. Dünyanın dikkatini İskenderun’a çekmeyi başardık. İkinci sezonda şampiyon olarak 2. Lige yükseldik. İçerisinde bulunduğumuz atıl durumdaki tesisi kazandırdık, İskenderunspor tesisleri yaptık. Altyapıyı kurduk, kulübü ne kadar modern yönetilmesi gerektiyse biz, yönettiğimize inanıyoruz” dedi.

ŞU ANDA LİDERLE AYNI PUANDAYIZ

1986 yılından buyana İskenderunspor ilk defa 2. Ligde şampiyonluğa oynadığını vurgulayan Kulüp Başkanı Bolat “Şu anda liderle aynı puanda, averajla ikinci sıradayız, bunun için çok çaba sarf ediyoruz. Ama maalesef stadımız yok, stadımız olmamasına rağmen performansımız iyi gidiyor. Antakya’da oynamak bize gerçekten deplasman gibi geliyor. Burada bizim bazı sorunlarımız var. İskenderunspor bu şehrin sembolüdür. Bu şehir futbol şehridir. İlçe olmasına rağmen uzun yıllardan beri biliyoruz, İskenderun halkı futbolu seven halktır. Geçen sene her maça 6-7 bin seyirci geldi, bizim yaptığımız araştırmada bunun en aç 3 bini futbol oynamış insanlar, amatörde, genç takımda, profesyonelde oynamış, futbolla ilişkisi olan insanlar” diye konuştu.