ZENGİNLİKLERDEN KÜÇÜK BİR ZÜMRE FAYDALANIYOR

  • Eklenme Tarihi :14.01.2023 | 02:05

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Türkiye’nin bu kadar yoksul bir ülke olmadığını söyledi

ZENGİNLİKLERDEN KÜÇÜK BİR ZÜMRE FAYDALANIYOR

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne (HGC) yaptığı ziyarette konuşan Parlar, “Basın özgürlüğünün bu kadar kısıtlandığı, çalışma şartlarının bu kadar zorlaştığı, hem ekonomik yönden, hemde sosyal yönden çok zor bir durumda olan gazetecilerin çok daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunun farkındayız. İnşallah önümüzdeki dönem CHP iktidara gelirse, bizde bu sorunların çözümü için de var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Türkiye’de yokluğun, yoksulluğun, açlığın had safhada olduğunu iddia eden Parlar, “Zaman zaman bir takım iyileştirmeler yapılıyormuş gibi görünse de, insanların satın alma güçleri hiçbir zaman artmıyor. Çünkü yapılan her iyileştirmenin arkasından fiyatlar artıyor. İnsanlarımız ne yazık ki Türkiye’de yaşamaları gereken şartlarda yaşayamıyor. Türkiye bu kadar yoksul bir ülke değil. Türkiye bunlara layık bir ülke değil. Türk halkına bu hiçbir şekilde yakışmayan bir durum. Bizim çalışkan bir halkımız var. insanlarımız iş bulursa şayet, hiç durmadan 12-14 saat çalışabilirler. Böyle bir ülkede, bu kadar genç nüfusun olduğu bir ülkede bu kadar açlığın, bu kadar yokluğun, yoksulluğun olması kabul edilir değil. Toprakların bu kadar verimli olduğu, yer altı kaynaklarının bu kadar bol olduğu, denizlerin bu kadar bol olduğu, iklimin bu kadar uygun olduğu, yetişmiş bu kadar çok insan gücünün olduğu, Türkiye’de ne isterseniz var. ama maalesef ülkenin bu zenginliklerinden bu avantajlarından sadece çok küçük bir zümre faydalanıyor.” dedi. (Haber Merkezi)