YÜZDE 60 OYLA İKTİDAR OLACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :10.05.2022 | 10:39
  • Muhabir :

CUMHURİYET Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal, 2023’te yapılacak olan milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde oldukça iddialı konuştu.

YÜZDE 60 OYLA İKTİDAR OLACAĞIZ

Yapılacak seçimlerde millet ittifakının öyle yüzde 51-52 ile değil, yüzde 60’şını alarak iktidar olacağını söyledi. Topal Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne (HGC) yaptığı ziyarette konuştu. Uzun bir süre sonra bir araya geldiği basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topal, “Türkiye’nin durumu ortada. Bugün itibari ile Türkiye’nin neresine giderseniz gidin. Herhangi bir vatandaşımıza bu memur olabilir, çiftçi olabilir veya herhangi bir kurumun temsilcisi de olabilir. Şu soruları sorduğunuzda gerçekten huzurlu musun? mutlu musun? Kredi Kartını ödeyebiliyor musun? Elektrik Faturanı Ödeyebiliyor musun? diye sorduğumuzda “Bırakın ödemeyi artık haciz gelmeye başladı” yanıtını alıyoruz.” dedi.

Enflasyonun bu kadar yüksek olduğu bir yerde maaşlara verilen o ufacık zamların vatandaşları ne kadar mağdur ettiğinin ortada olduğunu belirten Topal, “Özellikle bu konuda siz basın mensuplarının da işi daha da zorlaştı. Çünkü bir ülkenin kalkınmasında toplumun aydınlanmasında, toplumun gerçekleri görmesinde basının çok önemli bir rolü var. Özgür basının çok önemli bir rolü var. Gerçekleri vatandaşların görebilmesinde basının ciddi bir misyonu var. Bu vesile ile özgürce toplumun gerçekleri görmesi konusunda emek harcayan bütün emekçi basınımıza teşekkür ediyorum. Bedeli ne olursa olsun elbette sizlerin yanında durmaya devam edeceğiz.”

 

Hatay’a istenilen yatırımlar ne yazık ki hükümet tarafından yapılamadı. Hatay yatırım konusunda üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor. Hatay’ın sorunlarını biz meclis kürsüsünde defalarca dile getirdik. Gündeme taşıdık. Bazen sonuç aldık. Bazen alamadık. Ama çoğunlukla Hatay üvey evlat olarak görünüyor. Türkiye’nin bir çok yerinde Hatay’da yaşanan mağduriyetler giderilebiliyor. Ama Hatay’da giderilmiyor. Bakın bugün 160 bin nüfuslu Dene’de bir devlet hastanesi yok. Bu haksızlık kabul edilemez. Bunun gibi yüzlerce sorun var. Bugüne kadar ilimize hiçbir yatırım yapılmadı. İstihdam alanı yaratılabilecek hiçbir şey yapılmadı. Ama bütün bunları yapmak Allah kısmet ederse millet ittifakının iktidarına nasip olacak. Allah’ın izni milletimizin de desteği ile iktidar olacağız. Türkiye’nin bir çok yerinde sonucu şimdiden görebiliyoruz. Tıpkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci seçimlerinde olduğu gibi açık ve net söylüyorum. Hem de öyle yüzde 51-52 oy oranı ile değil, bugünkü sistemde en az millet ittifakı, demokratik bileşenler 2023’te yapılacak milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 60 oy alarak iktidara gelecek. Ben bugün çok rahat bir şekilde bunun sözünü veriyorum. İktidara geldiğimiz Hatay’ın bütün sorunlarını çözeceğiz. Hatay’a en son bakanlık Ak Parti döneminde 2014 yılında verilmişti. Aradan geçen 9 yıl sonra Hatay’a bakanlığı da getireceğiz.” diye konuştu.

CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu’da, Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinin en derin ekonomik krizi ile karşı karşıya olduğunu belirterek,  2023’te Millet İttifakı’nın iktidara geldiğinde Türkiye’nin sorunlarını ilk 4 ayda çözeceklerini ifade etti. (Haber Merkezi)