YILMAZ: GEÇMİŞTEN DERS ALACAĞIZ - Hatay Gazetesi

YILMAZ: GEÇMİŞTEN DERS ALACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :05.05.2024 | 11:26
  • Muhabir :Haber Merkezi

YILMAZ: GEÇMİŞTEN DERS ALACAĞIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar,  partilerinin Hatay İl Başkanlığında teşkilatla buluştu.

 

AK Parti İl Başkanı Mustafa Erdoğan ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’ün selamlama konuşlarından sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz partililere hitap etti.

GEÇMİŞTEN DERS ALACAĞIZ

Geçen yıl 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır dileyen Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, "Olanda tabii bir vesile vardır. Rabbim öyle uygun gördü. Onun ilahi kararı sonucunda oluşmuş olan olaylardır. Bizler muhakkak ondan sonra o alacağımız derslerle Hatay'ımızda yeni yapılacak hizmetlerimizi, Hatay'ımızın gecikmiş veya ihmal edilmiş veya yapılırken hatalar yapılmış bütün yapı stokuyla ilgili konuların yeniden inşa edilmesi sürecinde geçmişten ders alacak şekilde bir süreci işlettiğimizi görüyorsunuz. Burada Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki Bey'e hakikaten gayretlerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum. Tabii Cumhurbaşkanı'mızın delaletiyle, onun talimatıyla başlatılan süreçte bu senenin sonunda hepiniz bildiği gibi 11 ili kapsayan deprem illerimizde 200 bine yakın konut, 6 Şubat'tan bu yana o günün hemen ertesi günü başlayan planlamalarla 2024'ün sonunda Allah'ın izniyle insanlarımızın hizmetine sunulacak" dedi.

SİZLERİN HİZMETİNDEYİZ

Yılmaz, 31 Mart'taki yerel seçimde başarı gösteren parti teşkilatını tebrik ederek, onlara yapacakları hizmetlerde kolaylıklar dilediği konuşmasında, "Seçim dönemindeki rekabet dönemi bitti. Şimdi nezaket dönemindeyiz, kucaklaşacağız. Önümüzdeki süreçte mutlaka ve mutlaka çok kısa sürede böyle parmakla gösterilecek hizmetleri Allah'ın izniyle hep beraber yapacağız. Ben Yerel Yönetimler Başkanı'nız olarak, değerli Büyükşehir Belediye Başkanı'ma, İl Başkanı'ma ve ilçe belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize buradan söz veriyorum; kapım her zaman açık. Ne olur anında 'Başkanım bir gelsen de şunu yerinde bir konuşsak' dediğiniz ne varsa bir anda atlarız uçağa anında geliriz. Değerli Cumhurbaşkanı'mız bizi hep böyle tembihliyor, aman bugün yapılacak şey yarına bırakmayın. Biz bir şeyleri yapmayı planladığımızı söylediğimizde hemen gözünüzün içine bakarak, hatta biraz da o liderlik vasfıyla elini şöyle açarak 'Bir dakika bir dakika, ne zaman yapıyorsunuz bırak da ne zaman bitiriyorsun bana onu söyle' der. O kadar sonuç odaklı, o kadar hizmete endeksli bir ruh hali olamaz. O bakımdan biz onun öğrencileri ve onun ekibi olarak sizin hizmetinizdeyiz" ifadelerini kullandı.

TOPLANTIYA İLGİ BÜYÜKTÜ

Toplantıya AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal ve Kemal Karahan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, AK Parti İl Başkanı Mustafa Erdoğan, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Reyhanlı Belediye Başkanı Ahmet Salman Yumuşak, Kırıkhan Belediye Başkanı Ömer Erdal Çelik, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.