YAYMAN: TERÖR DEVLETİ İSRAİL ELBET YIKILACAK - Hatay Gazetesi

YAYMAN: TERÖR DEVLETİ İSRAİL ELBET YIKILACAK

  • Eklenme Tarihi :02.06.2024 | 10:45
  • Muhabir :Haber Merkezi

YAYMAN: TERÖR DEVLETİ İSRAİL ELBET YIKILACAK

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman Siyonist İsrail’in dünyanın gözü önünde Filistin’de işlediği katliama sessiz kalmadı.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman konuyla ilgili yaptığı açıklamada: ”Türkiye’de milletimizin Filistin meselesine karşı duyarlılığı bilinir. Zamansal olarak İsrail, Gazze’yi yerle bir de edebilir. 3 milyon insanı da öldürebilir. Ancak İsrail meşruiyetini kaybediyor. Varoluşsal olarak İsrail sorgulanmaya başlıyor. Ben bunu çok önemli buluyorum. Beni daha da endişelendiren orada her bir çocuğun ölmesi insanlığın ölmesi demektir. Bu artık dünyada insanlık tarihinin kazanımlarını ortadan kaldıracak ve 3. Dünya Savaşı’nı getirecek.

CUMHURBAŞKANIMIZ SÜRECE ÖNDERLİK YAPIYOR

Cumhurbaşkanımız milletin ve tüm dünyanın hissiyatını tercüman olan ve İsrail’in destekçilerine çok yerinde ve çok tarihi sözler söyledi. Birinin bunu söylemesi lazımdı. Zaten Cumhurbaşkanımız bu sürece önderlik yapıyor. Cumhurbaşkanımız sözlerinin dünyada da karşılık bulacağını düşünüyorum. Bir paradigma var ve bu paradigmanın dünya üzerinde yarattığı bir kabus var. Bu paradigma 1989 Berlin duvarının yıkılmasıyla bir yıkıldı. Yeni bir paradigma kuruldu ama artık bu ilerlemiyor. Gazze’de olanlar sadece Gazze’de olan olaylar değil.

Nazi zulmünün gölgede kaldığı bir hikayeyle karşı karşıyayız. İsrail eskiye göre daha güvende mi daha az güvende mi? Artık herkes İsrail’in varlığına bile karşı. İsrail terör devleti yıkılacak, yerle bir olacak.” dedi.