YAYMAN: TARIM OLMAZSA DÜNYA OLMAZ - Hatay Gazetesi

YAYMAN: TARIM OLMAZSA DÜNYA OLMAZ

  • Eklenme Tarihi :14.05.2024 | 17:09
  • Muhabir :Haber Merkezi

YAYMAN: TARIM OLMAZSA DÜNYA OLMAZ

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü yayınladığı mesajla kutladı.

 

Milletvekili Yayman mesajında; “İklimi, verimli toprakları ve stratejik önemiyle cennet vatanımız Türkiye ve serhat şehrimiz Hatay bizim en kıymetli hazinemizdir. Bu bereketli topraklar en kaliteli tarım ürünlerinin yetişmesine imkân sağlamıştır.  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Milli ekonominin temeli ziraattır.” sözleriyle, tarım sektörünün ülkemiz ekonomisinin temel taşı olduğunu belirtmiştir.

ÇİFTÇİNİN SORUNU VAR

“Bugün çiftçi günü ancak çiftçinin çok sorunu var. Girdi maliyetleri çok yüksek ve ürün para etmiyor. Bende bir çiftçiyim ve Gerçekten çiftçi çok zor durumda. Ülkemizin geleceği için bu sorunları çözmek zorundayız.

Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, üretim ve verimliliğin artırılmasında, sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf eden çiftçilerimiz her zaman baş tacımızdır.”

DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

“Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakâr çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemizin ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir. Bu kapsamda ilimizde tarımsal faaliyetleri geliştirmek için çalışmalar yapmakta, projeler yürütmekte; üreten, refah ve huzurlu bir toplum için sabır, samimiyet ve emeği harmanlayan insanoğlunun en kadim mesleği olan çiftçiliği desteklemeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, emekleriyle toprağı yoğuran, sezonları süresince alın terini eksik etmeyen, soframıza gelen her türlü nimette büyük emeği geçen ve emeklerini, üretime dönüştüren tüm çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bol kazançlı, bereketli, sağlıklı bir yıl geçirmelerini temenni ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.